unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Cyrilometodské dni 2012 - zhrnutie

cmd-zhrnutieCyrilometodské dni majú za sebou už 23.ročník. Tak ako po minulé ročníky, tak aj tento sa tešil veľkému záujmu turistov, nie len z blízkeho, ale aj z ďalekého okolia. Lákadlom určite bola štvrtková Cyrilometodská svätá omša na vrchu Oravcove, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Okrem spomínanej omše, bol štvrtkový program bohatý aj na kultúrne vyžitie v podobe programu Paul McCartney /Carl Davis Liverpoolske oratórium, kde sa predstavilo hneď niekoľko známych slovenských operných spevákov.

Koncert Paul McCartney: Liverpoolske oratórium - video

koncert-cmd-videoPozrite si video z koncertu Paul McCartney: Liverpoolske oratórium, ktorý sa konal v rámci Cyrilometodských dní 2012 v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Počas koncertu okrem speváckeho zboru vystúpili aj známi slovenskí operní speváci ako Sisa Lelkes Sklovska, Miroslav Dvorský či Martin Malachovský.

Cyrilometodské dni 2012 - štvrtok

stvrtok.jpg

Cyrilometodské dni v Terchovej už vyše dvadsať rokov s obľubou navštevujú nielen tunajší veriaci, ale aj veriaci z okolitých miest a obcí. Samozrejme, nechýbajú ani turisti a dovolenkári, ktorí prichádzajú do Vrátnej. Bohatý štvordňový program po procesii veriacich otvorila na vrchu Oravcove Cyrilometodská svätá omša, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Potom sa na námestí A.Hlinku predstavila dychová hudba Dubňanka.

Cyrilometodské dni 2012

cmd-infoUž od tohto štvrtka (5.júla 2012) do nedele (8.júla 2012) sa budú konať Cyrilometodské dni - oslava slovanských vierozvestcov Cyrila a Metoda, ktorým je zasvätený náš kostol v Terchovej. Počas štyroch dní, bude Terchová centrom duchovného, ale i kultúrneho života. Všetky informácie o tomto podujatí nájdete našej stránke.

Všetky informácie o CMD

Paul McCartney: Liverpoolske oratórium na CMD 2012

liverpoolske-oratoriumNon nobis solum sed toti mundo nati (Nie pre seba samých, ale pre celý svet sme boli zrodení) -toto latinské motto je etickým posolstvom diela Liverpoolske oratórium, ktoré Sir Paul McCartney skomponoval na objednávku Kráľovskej liverpoolskej filharmonickej spoločnosti pri príležitosti 150. výročia jej založenia v roku 1991. Autor tak nečakane, ale o to veľkolepejšie vstúpil na pole tzv. "vážnej hudby" a keďže sa tvrdohlavo odmieta naučiť noty, v priebehu písania diela úzko spolupracoval s Carlom Davisom, autorom úspešných opusov filmovej hudby.

Cyrilometodske dni 2012 - program

cmd-programV dňoch 5.-8.júla 2012 sa uskutoční 23.ročník Cyrilometodských dní, ktoré sa stali neodmysliteľnou súčasťou liturgického roka v Terchovej. Počas týchto štyroch dní budete môcť prežiť plnohodnotné vyžitie v duchu kresťanských, ale i pre tento kraj typických kultúrnych hodnôt. Kompletný program tohto podujatia si môžete prečítať v tomto článku.

CMD - 2012

cmd-2012.jpg23.ročník Cyrilometodských dní sa uskutoční 5.-8.júla 2012.