unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Cyrilometodské dni 2012 - štvrtok

stvrtok.jpg

Cyrilometodské dni v Terchovej už vyše dvadsať rokov s obľubou navštevujú nielen tunajší veriaci, ale aj veriaci z okolitých miest a obcí. Samozrejme, nechýbajú ani turisti a dovolenkári, ktorí prichádzajú do Vrátnej. Bohatý štvordňový program po procesii veriacich otvorila na vrchu Oravcove Cyrilometodská svätá omša, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Potom sa na námestí A.Hlinku predstavila dychová hudba Dubňanka.

Milovníci vážnej hudby si na svoje prišli v kostole sv. Cyrila a Metoda. V programe  Paul McCartney /Carl Davis Liverpoolske oratórium sa predstavila Ľubica Vargicová, Sisa Lelkes Sklovska, Miroslav Dvorský, Martin Malachovský, Spevácky zbor Lúčnica, Pressburg Singers, Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Waltra  Attanasi. Cyrilo-metodské dni v Terchovej budú pokračovať do nedele bohatým programom, v ktorom bude Krížová cesta, Večer Modlitieb a Chvál, viaceré sväté omše, Ekumenická bohoslužba a Liturgia SV. Jána Zlatoústeho.

Fotografie zo štvrtka
Program CMD 2012

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.