unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Cyrilometodské dni 2012 - zhrnutie

cmd-zhrnutieCyrilometodské dni majú za sebou už 23.ročník. Tak ako po minulé ročníky, tak aj tento sa tešil veľkému záujmu turistov, nie len z blízkeho, ale aj z ďalekého okolia. Lákadlom určite bola štvrtková Cyrilometodská svätá omša na vrchu Oravcove, ktorú celebroval žilinský biskup Mons. Tomáš Galis. Okrem spomínanej omše, bol štvrtkový program bohatý aj na kultúrne vyžitie v podobe programu Paul McCartney /Carl Davis Liverpoolske oratórium, kde sa predstavilo hneď niekoľko známych slovenských operných spevákov.

Piatok sa niesol v plne v kresťanskom duchu. Určite zaujímavou bola krížová cesta, ktorá bola v scénickom prevedení divadelného klubu Makovice pri Krajskom kultúrnom stredisku v Žiline. Po nej nasledovala mládežnícka svätá omša a večer modlitieb a chvál. V sobotu sa uskutočnila Cyrilometodská ekumenická bohoslužba a po nej grekokatolícka svätá omša. Cyrilometodské dni sa skončili v nedeľu tradičnými nedeľnými sv. omšami. Poobede mala koncert Nebeská muzika, čím sa Cyrilometodské dni 2012 v Terchovej skončili.

Fotografie
Video z Liverpoolskeho oratória

Komentáre ku článku:   

 
0 # Anna K. 11.07.2012 11:40
Anna K.
Ďakujeme všetkým,ktorí sa podieľali na organizovaní tohtoročných CMD v Terchovej. Bolo to na veľmi, veľmi vysokej úrovni.
Chodíme tu každý rok a môžeme vidieť a prežiť neopakovateľnú atmosféru, podujatie, z ktorého idú zimomriavky... Držime Vám palce , prajeme veľa zdravia, entuziazmu a
chuti do ďalších ročníkov všetkým zainteresovaným .
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.