unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jánošíkove dni 2012 - pozvánka na piatok

pozvanka-piatokPiatkový program Jánošíkových dní je od nepamäti venovaný Terchovej a ľudovej hudbe, ktorá z Terchovej pochádza. Ani tento rok tomu nebude inak. Piatkový program začína už o 14:00hod vernisážou výstavy z kresleného zbojníckeho seriálu vo Vysunutej expozícii Považského múzea v Žiline (budova Obecného úradu v Terchovej). Neskôr od 16:00hod až do 19:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami bude prebiehať program, v ktorom budú účinkovať súbory, ktorých zakladateľom bol terchovský rodák Miroslav Vallo.

O 20:30hod sa začína hlavný program piatka na Jánošíkových dňoch. Prebiehať bude v Amfiteátri Nad bôrami (mokrý variant šapitó). Predstavia sa vám Heligonkári z Rovne, terchovské muziky Pupov, Jozefa Ďuračku, Ťažká muzika, ľudové hudby Juraja Jánošíka, Vila Mešku, Terchovec, spevácke skupiny Podolie, Tíšina, Ženy spod Rozsutca, Trio z Chotára, Terchovskí seniori, Hnojňaňe, folklórne súbory Chotár,Terchovec, Stavbár, Helena Záhradníková. Programom vás bude sprevádzať Michaela Závodná.

piatok-pozvanka2Po hlavnom programe si budete môcť vychutnať ľudovú veselicu, ktorá začína o 23:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami. Zabávať vás bude Eminent.

Vstup do šapitá je voľný, na večerný program je nutné si zakúpiť vstupenku. Informácie o cenách vstupeniek a ich predaji.

Ukázať na mape dôležité miesta

Program: PIATOK 27. JÚL 2012

14.00 h Vysunutá expozícia Považského múzea v Žiline
(budova Obecného úradu v Terchovej)
FEDOR VICO – DEREŠ
(VÝBER Z KRESLENÉHO ZBOJNÍCKEHO SERIÁLU)
VERNISÁŽ VÝSTAVY

16.00 – 19.00 h Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami
TANCE VĎAKY
PROGRAM FOLKLÓRNYCH SÚBOROV, KTORÝCH ZAKLADATEĽOM BOL TERCHOVSKÝ RODÁK MIROSLAV VALLO
účinkujú:
folklórne súbory Stavbár, Rozsutec, Rovňan, Považan, Oprášené krpce (seniori z FS Stavbár, Rozsutec a Slovenár) + Tanečný dom (pre všetkých)

20.30 h Amfiteáter Nad bôrami, mokrý variant: šapitó
„TERCHOVÁ, TERCHOVÁ, KRÁSAVICA MOJA“
TERCHOVSKÝ VEČER
účinkujú:
Heligonkári z Rovne, terchovské muziky Pupov, Jozefa Ďuračku, Ťažká muzika, ľudové hudby Juraja Jánošíka, Vila Mešku, Terchovec, spevácke skupiny Podolie, Tíšina, Ženy spod Rozsutca, Trio z Chotára, Terchovskí seniori, Hnojňaňe, folklórne súbory Chotár,Terchovec, Stavbár, Helena Záhradníková
moderátor: Michaela Závodná
scenár, réžia: Vincent Krkoška

23.00 h Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami
EMINENT
ĽUDOVÁ VESELICA

26. – 28. 7. 2012, 10.00 – 17.00 h
Kolíska remeselných nápadov
PREZENTÁCIA REMESIEL A ŠKOLA REMESIEL

CELÝ PROGRAM JD 2012

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.