unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jánošíkové dni 2012 - návrat ku nedeľňajšiemu programu + fotografie

jd-nedela.zhrnutie2Nedeľa, posledný deň jubilejného 50.ročníka Jánošíkových dní v Terchovej začala tradičnou svätou omšou za nositeľou ľudových tradícii v Kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej. Súčasťou omše bol spev a hranie folkloristov z Terchovej, čo dalo omši výnimočný charakter. Po skončení omše, sa muzikanti a speváci presunuli pred budovu Obecného úradu, kde nasadli na vozy.

Konský vozový sprievod pokračoval až do Vrátnej. V areáli pod sochou Juraja Jánošíka sa predstavil Národný folklórny súbor TANEC z Macedónska.jd-nedela.zhrnutiePo ich vystúpení boli predstavení furmani a muziky z konského vozového sprievodu.

Amfiteáter Nad bôrami bol dejiskom finálneho programu "Prechádzky po kraji", kde vystúpili T12 a, folklórne súbory Rozsutec, Skorušina, Fatran, Drevár, Liptov, Kysuckú muziku, Arzén, Zuzanu Smatanovú.

Fotografie z nedele

Komentáre ku článku:   

 
+1 # Alena Rusnáková 30.07.2012 16:33
Alena Rusnáková
Krásna nedeľa, krásny program, pre mňa ako vždy a za každého počasia krásny zážitok z Jánošíkových dní...až na jeden, prekvapivo pre mňa a aj ostaných, moment na zamyslenie - mysleli sme si, že keď je muzikant pozvaný do Terchovej do vozového sprievodu a aj na popoludňajšie vystúpenie, zákonite nemôže byť na zvukovej skúške v doobedňajších hodinách.
Keď sa potom v časovej tiesni, skoro behom presunie do amfiteátra aby to všetko stihol, PÁN zvukár ho neobvyklým spôsobom pošle preč...Škoda, myslela som si že každý muzikant je vzácny, ale... Bohvie ako by to dopadlo, keby to tak bol nejaký muzikant z T12 alebo z Nebeskej muziky, alebo... muzikant. Myslím, že pre pánov zvukárov by mal byť takýto prísup veľkou neznámov. Všetky problémy sú riešiteľné...al e inak fajn :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Ľudovít Augustín 01.08.2012 13:26
Ľudovít Augustín
Zúčastnil som sa aj so svojimi priateľmi prvý krát v živote a neoľutoval som. Absolvoval som takmer všetky najdôležitejšie akcie počas štyroch dní a bolo to niečo originálne a úžasné.
Mám len dve pripomienky a hovorím aj za mojich priateľov. V sobotu na vyvrcholení v amfiteátri trochu zlyhala organizácia, lebo bolo predaných viac lístkov ako je kapacita a to bolo vidieť aj v tom, že nefungovali únikové cesty a chvalabohu sa nič vážne nesatalo, že by musela zasahovať záchranná služba.
druhá pripomienka je z nedele a netýka sa organizátorov, ale pána primátora Žiliny, ktorý je zároveň vysoký politický funkcionár. Kto neverí nech si pozrie foto z nedele Tak významná udalosť, ktorej ambícia je stať sa svetovým dedičstvo UNESCO a on sa príde prezentovať v pokrčenej košeli a rifliach. Ak by tam nevystupoval oficiálne pred mikrofónom ale medzi divákmi, tak prosím.Pán župan to bral úplne inak svojím vonkajškom aj srdečným prejavom. Absolútne nechápem tento postoj pána primátora. Je to arogancia?, neinteligencia? podcenenie terchovčanov?al ebo čo tým chcel povedať?
Nepoznáme ho osobne a nechcem mu krivdiť, možno je to v grunte dobrý človek, ale na elitu národa kam sa pasuje nemá...Okolo mňa stojaci, ktorí ho nepoznajú sa pýtali s iróniou a to je kto??? Viem že vy stým nič nemôžete urobiť je to jeho hamba a nie terchovčanov. Ďakujem za mnohých z celého Slovenska. Boli ste výborní...žiadn a obec takéto podujatie ešte nezrealizovala! !!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Ľudovít Augustín 06.08.2012 12:15
Ľudovít Augustín
Musím poopraviť predošlú informáciu. S pánom poslancom a primátorom sme si to vydiskutovali, priznal čiastočné zavinenie, ale nebola to len jeho chyba ale aj pána ministra kultúry, ktorý ho informoval že "v športovom". No ak by to nebola tak významná udalosť, ale minister si nemôže dovoliť vystúpiť v športovom na oficiálnej slávnosti takého významu pre Terchovú, región a celé Slovensko.Proto kolárne ustrojenie je záväzné ako u vojakov. Tak že zmierňujem kritiku an pána primátora Žiliny a zvýrazňujem kritiku na pána ministra kultúry, nech sa poučí z chyby.
Ešte raz vyslovuje obdiv a vďaku všetkým terchovčanom a organizátorom za parádny zážitok tohtoročných Jánošíkových dní...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # Slávka 15.08.2012 10:56
Slávka
Terchová ma oslovila milými ľuďmi a príjemným prostredím. Ak chce človek vidieť krásy nášho malého Slovenska musí zavítať práve sem. Netreba nám more, veď mi máme oveľa viac!!! Boli sme v Terchovej prvý krát ale určite nie naposledy! Bývali sme u r. Hanuliakových a na ich adresu tiež musíme vyjadriť len a len veľké ďakujeme. rodina Soboňová zo Šoporne
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.