unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Výstup heligonkárov na Veľký Rozsutec

heligonkari-2012Dňa 22.9.2012 sa na vrchole Veľkého Rozsutca opätovne rozozvučali hlasy heligóniek. Klub Turčianskej heligónky z Martina si známy vrchol už do tretice vybral ako dejisko netradičného turisticko – hudobného  podujatia.

Chodník smerujúci na Veľký Rozsutec opäť zaplnili muzikanti a priaznivci heligóniek z takmer celého Slovenska, Čiech a dokonca z ďalekého Ruska, čím toto podujatie pomaly získava charakter medzinárodného podujatia. Na chladný a veterný vrchol vystúpilo 53 účastníkov a deviati z nich si do batoha pribalilo aj heligónku.

Na vrchole odzneli nielen ľudové piesne zo Slovenska a Čiech ale osobitne sa zahrali aj piesne z pod Rozsutca. Po náročnom výstupe všetkým účastníkom padlo vhod malé občerstvenie v podobe guláša a prekvapenie v podaní „hudobnej vložky“ terchovskej skupiny – Ťažká muzika v zložení Lacko Hanuliak, Ján Miho a Rudo Patrnčiak, ku ktorým sa hudobne pridali aj heligónkári z Turca.

Ladislav Rybár - predseda klubu Turčianskej heligónky povedal: „Aj keď počasie nebolo tento rok priam ideálne, stretla sa tu kôpka skvelých ľudí, ktorých neodradila od výstupu ani zamračená obloha spolu s mierne zasneženým Rozsutcom. Bol to naozaj neobvyklí ročník.  Potvrdilo sa nám to, že každý ročník výstupu bol a aj bude do budúcna  niečím špecifický. Tento rok sme zaznamenali opäť zvýšený záujem o toto podujatie, čo nás nesmierne teší. Chcem poďakovať všetkým účastníkom  a taktiež  terchovskej Ťažkej muzike, ktorá nám po výstupe spríjemnila chvíle na našom malom posedení.

Fotogaléria

Komentáre ku článku:   

 
0 # Renáta2 08.10.2012 19:04
Renáta2
Výstup na Rozsutec bolo niečo úžasné a bol to najkrajší deň môjho života,lebo od malička som zamilovaná do harmoniky a teraz som si mohla konečne zahrať aj ja so skvelou partiou.Teším na ďalší ročník.
Rena
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.