unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Udelenie ceny obce Terchová - čestné uzanie Viktorovi Vallovi

cestne-uzanie-valloS osobnosťou Viktora Valla budú navždy neodmysliteľne spojené dejiny Terchovej v prvých rokoch tretieho tisícročia. Ako činorodý a rozhľadený starosta obce (2002 – 2012) zásadným spôsobom prispel k jej širokospektrálnemu rozvoju a prehĺbeniu renomé v domácom i medzinárodnom meradle.

Ako aktívny folklorista a muzikant (člen kapiel Rogers, 2+1) sa Viktor Vallo angažoval v rámci terchovského kultúrno-spoločenského diania už v mladosti. Neskôr bol pri založení Drobnej prevádzkarne v Terchovej, v rokoch 1994 – 1998 vykonával funkciu poslanca obecného zastupiteľstva, 2005 – 2009 poslanca Žilinského samosprávneho kraja.

Počas svojho viacročného pôsobenia na poste starostu obce Viktor Vallo inicioval a stál za mnohými významnými projektmi, ktoré z časových dôvodov na tomto mieste uvádzať nebudeme. Osobitne sa však treba zmieniť o jeho zásluhách v súvislosti so všestranným rozvojom a napredovaním kultúrneho, spoločenského a športového života v obci. Obísť, samozrejme, nemôžeme ani  Jánošíkove dni. Vďaka vytrvalému záujmu a veľkému nasadeniu Viktora Valla sa i v zložitých časoch krízy darilo finančne zabezpečovať náročný štvordňový programový maratón tohto veľkého a úspešného medzinárodného folklórneho festivalu.

Silný patriotizmus, hrdosť na svoje rodisko, ale aj porozumenie, vplyv a vnímanie súvislostí zo strany Viktora Valla sa významne  podpísali pod budovanie modernej značky Terchová. Skrýva sa za ňou systematická prezentácia pestrej škály aktivít s neskrývanou ambíciou ponúknuť svetu Jánošíkov kraj ako interesantné miesto Slovenska, kde (kontinuálne nadväzujúc na bohatú minulosť) existuje živá kultúra, rozvinutý cestovný ruch a dynamicky pulzujúca súčasnosť.  

Na otázku, čo pre Viktora Valla znamená Terchová, do obecných novín odpovedal: „Človek sa nevyhne pátosu. Keď ale sedíte 11 rokov na starostovskej stoličke, tak mi nedá inak, len povedať to, že Terchová pre mňa znamená všetko.

Cena Obce Terchová sa udeľuje Viktorovo Vallovi za dlhoročný prínos k všestrannému rozvoju Terchovej a Jánošíkovho kraja.

V Terchovej 24. júla 2014

Fotogaléria

Peter CABADAJ

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.