unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

DVD Náš pánko

DVD Náš pánkoNáš pánko je dokumentárny film o jednej z najväčších osobností, ktoré kedy pôsobili v Terchovej - páter Šabo. Svoju premiéru tento film zažil na Cyrilometodských slávnostiach a Vy máte teraz unikátnu možnosť zakúpiť si tento titul v obecnej knižnici. Počet DVD bude vyhotovený na základe záujmu. Cena je 250,- Sk/kus.

Za to, že film uzrel svetlo sveta, ďakujeme kameramanovi a fotografovi Milanovi Koscovi. Vo filme uvidíte Pátra Šaba v rokoch, keď pôsobil v Terchovej, teda 80.-te a 90.-te.

Nuž a na koniec, jedna myšlienka od nášho pánka: "Keď vás toľké roky šikanujú a prenasledujú, tak ste prefíkaní ešte viac. Človek, ten krátky život prežije rôzne a môže ho brať buď tragicky alebo s humorom. Ja som ho bral s humorom, preto nemôžem povedať, že by som trpel alebo že by som bol nejakým mučeníkom. Necítil som hnev a nenávisť, všetko som bral ako Božiu vôľu."

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.