unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Buďme zodpovednejší pri separovaní odpadu!

separovanie-titulkaV poslednom čase sa pri odvoze plastov a skla, separovaných komodít z domácnosti, v značnej miere objavil komunálny odpad. Vzhľadom na to vyzývame občanov k dôslednejšiemu separovaniu týchto komodít. Tiež upozorňujeme aj na to že tieto separované komodity majú byť v nádobách resp. vreciach na to určených – zelených – sklo, - žlté – plasty. V prípade že farba na nádobe nezodpovedá druhu odpadu je potrebné výrazne označenie nápisom s druhom odpadu. Nádoby je potrebné pripraviť na deň zberu na miesto prístupné zbernému vozu. Pri najbližšom zbere a odvoze plastov a skla 16.7. a tiež aj následných bude prebiehať náhodná kontrola správnosti separovania. Nesprávne vyseparované odpady nebudú vyvezené a pôvodca odpadu bude vyzvaný k náprave.

 

Triedenie komunálneko odpadu:

SKLO

Možno vkladať:
Fľaše z nápojov biele aj farebné, obalové sklo z potravín, tabuľové sklo z okien - nie drôtené.

Nevkladajte!
Keramiku a porcelán, sklenené obaly znečistené chemikáliami a olejmi, žiarivky, obrazovky televízorov a počítačov, sklo s obsahom kovov, sklobetón, autosklá, poháre a kuchynské nádoby z varného skla, drôtené sklo, kovové obaly vyrobené z viacerých druhov materiálu, komunálny odpad.

 

PLASTY

Možno vkladať:
PET fľaše farebné a biele -stlačené alebo zošliapnuté, čisté plastové obaly zo saponátov, rastlinných olejov,  tégliky z jogurtov a masla, potravín, destilovanej vody, podobné obaly označené v spodnej časti skratkami: HD-PE, PE-HD, PE, PP, PET.

Nevkladajte!
PET fľaše a plastové obaly znečistené olejmi a chemikáliami, mikroténové vrecká a tašky, plasty s obsahom kovu, plystyrén, iný plastový odpad z domácností, komunálny odpad.

 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.