unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Sedem divov Terchovej - filmový dokument

tazka-muzikaV apríli 2020 si Terchová pripomenula 440. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Ako je všeobecne známe, obec vďaka nádhernej prírodnej scenérii, Jánošíkovskej legende a jedinečnému folklóru - Terchovská muzika je dokonca zapísaná v UNESCO! - patrí medzi najznámejšie i najnavštevovanejšie slovenské lokality. Okrem uvedeného sa však Terchová môže pochváliť ďalšími unikátm a divmii, ktoré ju preslávili tak doma, ako aj v Európe, či dokonca vo svete. Sedem takýchto divov reflektuje rovnomenný filmový dokument, venovaný spomenutému jubileu obce. Film je dielom scenaristu petra cabadaja a režisera Milana Kosca.

Pozrieť tento dokument si budete môcť na RTVS 2 dňa 23. novembra 2020 o 12,20 hod. a 27. novembra 2020 o 12, 20 hod.

Komentáre ku článku:   

 
0 # Ing, Jozef Dávidik 24.11.2020 12:18
Vynikajúci dokument s peknými zábermi a veľmi vhodným a primeraným sprievodným slovom. Všetkým známym som o tomto počine dal vedieť. Jediné čo po vzhliadnutí im chýbalo aspoň okrajovo zábery napr. na mnícha, ťavu, Diery, ... Je to pekná propagácia našej Terchovej.
Gratulujem tvorcom a prajem hodne tvorivých síl.
V čase všedeprítomného covidu je to balzam na telo aj na dušu.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.