unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Lukáš Cingel a STANLEY CUP

cingel_hokejista_001-maly.jpgBol na centimetre ,,vzdialený“ od pohára, ktorý dvíhali nad hlavou hokejové hviezdy ako Gretzky, Lemieux, Mikita, Kurri a ďalší. Kto? Lukáš Cingel.  Kde? V Topoľčanoch. Nakoniec sa ho však nedotkol.

Je v tom poverčivosť mnohých hokejistov, ktorí Stanley Cup ešte nezískali. Vraj, ak sa ho dotknú predtým, ako oň v skutočnosti hrajú v neľútostných bojoch play  off za oceánom, tak ho nikdy nezískajú. Lukáš evidentne nechcel pokúšať osud. Má sedemnásť rokov a momentálne je členom HK Orange 20 SR, ktorý bol súčasťou osláv držiteľa Stanley cupu  Mira Šatana v jeho rodných Topoľčanoch. Mladá reprezentácia  v exhibičnom zápase so známymi odchovancami topoľčianskeho hokeja, ako sú Hecl, Hurtaj, Višňovský či už spomínaný Šatan, určite zažila motiváciu do svojej kariéry ako hrom. Na tieto momenty sa nezabúda. Rovnako ako na podanie ruky a debatu s Mirom Šatanom v kabíne. Veru, ani on v sedemnástich rokoch netušil, že o ďalších  sedemnásť rokov bude Stanley Cup v pittsburskom drese držať nad hlavou. Mal však sen a ten sa mu splnil. Rovnaký sen má i Lukáš, tak držme palce, aby sa splnil aj jemu.

Svoju hokejovú kariéru  má našliapnutú sľubne. Tento rok si ho tréneri HK Orange 20 SR vybrali do mančaftu, ktorý pôsobí v Slovnaft extralige a meria si sily s ostatnými extraligistami,  aby sa pripravil na MS dvadsiatok na prelome rokov 2009/2010. Takáto ponuka a možnosť rásť sa podľa Lukáša neodmieta. Zaujímavosťou je, že sedemnásťročný Lukáš je na základe súpisiek tímov extraligy najmladší hokejista, čo samo osebe hovorí  o jeho perspektíve. Ak sa mu teda nepodarí prebojovať sa do kádra „20“-tky na MS, je tu ešte svetový šampionát ,,18“-ročných v Bielorusku. A čo extraliga? Už sa stihol strelecky  presadiť v zápase proti obhajcovi titulu HC Košice (3:6), keď otváral skóre zápasu. Sú to krôčiky v Lukášovej kariére, ktoré si pozorne všímajú  hokejoví agenti, aby v príhodnej dobe vytiahli talentovaného hráča do kvalitnejšieho mužstva. Za tým všetkým sa však skrýva veľa driny, tréningu a v neposlednom rade i šťastia. Takže: veľa trpezlivosti a chuti  do hokeja, Lukáš.

-zaj-

Fotografia

(1.zľava stredný rad č.16)

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.