unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Navštívili sme krajanov v Rumunsku

navsteva-rumunsko.jpg17. a 18. októbra 2009 sa delegácia v zložení Viktor Vallo – starosta, Marián Zajac – zástupca starostu, František Zicho – člen obecného zastupiteľstva, Alojz Mucha, Ján Miho, Rudolf Patrnčiak, Ladislav Hanuliak ako členovia „Ťažkej muziky“ zúčastnila na návšteve našich krajanov žijúcich v dedinkách Nová Huta, Stará Huta, Bodonoš a ďalších roztrúsených v horách  asi 60  km od mesta Oradea (Veľký Varadín).

Boli sme tak podporiť i povzbudiť Slovákov, medzi ktorých zavítal po prvý raz aj prezident Slovenska pán Ivan Gašparovič s manželkou Silviou a aj svojou troškou tak prispieť k návšteve hlavy štátu z ich otcovizne na území, ktoré je ich novým domovom zhruba  230 rokov. Pri tejto príležitosti sme podpísali „Priateľskú zmluvu o spolupráci“, ktorá sa týka vzájomných aktivít na poli kultúry, školstva a športu. To, že naši krajania si zveľaďujú tak duchovné bohatstvo ako i materiálne hodnoty, má okrem mnohých zásluhu aj duša slovenskej komunity v tejto oblasti pán farár i starosta v jednej osobe a náš veľký priateľ Augustín Albert, ktorý často nechýba na mnohých podujatiach Terchovej a ktorého mnohí z Vás aj poznáte. Chcem sa im v mene terchovskej delegácie poďakovať za prijatie i pohostinnosť a jemu i ostatným Slovákom žijúcim v Rumunsku zaželať v živote i práci veľa Božích požehnaní.

Fotografie

- zaj -

P.S.
Rovnako ako v Terchovej, tak aj v oblasti Starej a Novej Huty spadlo v tom čase množstvo snehu, ktorý narobil ľuďom dosť trápenia (polámalo stromy, na tri dni odpojilo elektrinu, odrezalo prístupové komunikácie do osád) čo sme mohli vidieť na vlastné oči.

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.