unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Ján Halama SVD - nový provinciál Spol. Božieho Slova

halama.jpgSlovenská provincia Spoločnosti Božieho Slova má nového provinciála, ktorým sa stal páter Ján Halama SVD. Do spomínanej funkcie ho vymenoval generálny predstavený rehole páter Antonio M. Pernia SVD. Úrad prevezme 1. mája tohto roku a nahradí tak súčasného provinciála pátra Petra Dušičku SVD.

Ján Halama SVD pochádza z Tepličky nad Váhom. Ako osemnásťročný vstúpil do kňazského seminára misijnej Spoločnosti Božieho Slova. Za kňaza bol vysvätený v roku 1997. Základné teologické štúdia absolvoval v poľskom Nyse a na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Bratislave. Doktorandské štúdia v oblasti ekumenickej teológie absolvoval v rokoch 1996-98 a 2006-08 na Katolíckej univerzite Jána Pavla II. v Lubline v Poľsku.

V rokoch 1998-2004 pôsobil ako prefekt v kňazskom seminári Spoločnosti Božieho Slova v Bratislave a zároveň prednášal na Cyrilometodskej bohosloveckej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Od roku 2004 bol správcom farnosti v Terchovej.

TK KBS informoval Peter Dušička SVD.

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.