unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Pod Likavským hradom zvíťazili deti z terchovskej doliny

likavka_1.jpgFolklórne súbory Terchovec a Terchovček potvrdili svoje kvality, keď sa na Slovensku zaradili medzi folklórnu špičku. Stalo sa tak v celoštátnom kole súťaže Pod Likavským hradom, kde chlapci a dievčatá zabodovali na plnej čiare. Porotu zaujali spevom aj muzikou.

Predviedli sa a vyhrali
Celoslovenskej súťaži predchádzalo okresné kolo s názvom Javorové husličky, kde si „zmerali sily“ deti z okresov Žilina a Bytča. Svoje nadanie ukázali v štyroch kategóriách: sólový spev, ľudová hudba, spevácka skupina, sólista – inštrumentalista. „Za okres Žilina sme v každej kategórii zvíťazili,“ hovorí spokojne Miloš Bobáň vedúci folklórnych súborov Terchovček a Terchovec.

Celý článok si prečítajte na www.zilinskyvecernik.sk

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.