unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Opatrenia obce Terchová

upozornenieObec Terchová súlade s vyhlásením mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky prijíma dnešným dňom 17.3.2020 nasledovné opatrenia:

 

  1. Obmedzuje účasť na pohrebných obradoch na maximálny počet zhromaždených pozostalých v počte 10 osôb, zároveň sa zakazuje akýkoľvek osobný/telesný kontakt, ako podávanie rúk alebo objatie (na základe odporúčania regionálneho hygienika RÚVZ Žilina).
  2. Zakazuje sa organizovanie rodinných osláv, na ktorých by sa mali zúčastniť osoby, ktoré nežijú s oslávencom v spoločnej domácnosti.
  3. Nariaďuje dodržiavanie bezpečnostnej vzdialenosti pri prípadnej komunikácii medzi občanmi,   doporučuje sa vzdialenosť cca 4 metre.
  4. Nariaďuje povinné používanie ochranných rúšok alebo inú adekvátnu ochranu (šál, šatku a podobne) pri stretnutiach na verejnosti a pri nákupoch v predajni potravín, lekárni, využívania služieb Slovenskej pošty, polikliniky, výdajne stravy, použitie verejnej hromadnej dopravy a atď.
  5. Nariaďuje obmedzenie pohybu obyvateľov na nevyhnutnú mieru tak, aby mohli chodiť do práce, ísť nakúpiť si potraviny alebo lieky.

Naďalej zostávajú v platnosti všetky opatrenia, ktoré boli prijaté v predchádzajúcich dňoch Ústredným krízovým štábom SR.

V súvislosti s viacerými podnetmi ohľadom vydaných zákazov vstupu do obcí  a miest okrem obyvateľov UPOZORŇUJEME, že takéto obmedzenie pohybu a pobytu osôb môže v zmysle Z. 227/2002 Z . z. vyhlásiť iba vláda SR po vyhlásení núdzového stavu pre oblasť voľného pohybu a pobytu osôb.

Zákaz pohybu mimo obydlie majú aktuálne len osoby s nariadenou 14 dňovou karanténou na základe pokynu regionálneho hygienika.

Komentáre ku článku:   

 
0 # Slavka 02.05.2020 18:45
Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či je možné v tomto čase vykonať turistiku do Jánošík.dier., bez toho,aby sme sa zastavili vo Vašej obci.
Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.