unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Mimoriadna zmena cestovných poriadkov v prímestskej autobusovej doprave - zavedenie prázdninového režimu od 23.3.2020

autobusyVzhľadom na zhoršenú epidemiologickú situáciu súvisiacu s prevenciou, sme od štvrtka pristúpili k zmene režimu prevádzkovania verejnej dopravy.

Vnímame, že práve v dnešnej situácii viacerí obyvatelia z bezpečnostných dôvodov začali uprednostňovať individuálnu dopravu. Preto autobusy v Žilinskom kraji v tejto chvíli dočasne jazdia podľa cestovných poriadkov ako v sobotu. No naďalej pracujeme na tom, aby sme obslúžili čo najširšie územie.

Uvedomujeme si, že mnoho ľudí cestuje najmä kvôli práci a tiež chceme zabezpečiť, aby obce nezostali bez autobusového spojenia. Režim prímestských liniek budeme aktuálne upravovať tak, aby pokryl v súčasnej dobe iba najnutnejšie potreby verejnosti. Máme podnety od zamestnávateľov, primátorov a starostov, ktoré aktuálne vyhodnocujeme.

O ďalšej úprave cestovných poriadkov v podobe pridania a posilnenia autobusových liniek budeme včas informovať. Prioritou je bezpečnosť a ochrana zdravia cestujúcich a vodičov v prímestskej doprave. Dočasná zmena v podobe prechodu na „víkendový“ režim prímestskej autobusovej dopravy v Žilinskom kraji bola uskutočnená predovšetkým ako preventívne opatrenie pred možným šírením nového koronavírusu.

Ďakujeme za pochopenie.

Zdroj: www.zilinskazupa.sk

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.