unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

POVINNÁ KARANTÉNA PRE ĽUDÍ NA 14 DNÍ***

karantenaIde o usmernenie hlavného hygienika. Prosíme ľudí, aby boli disciplinovaní a dodržiavali dané usmernenie. Karanténa predstavuje nechodiť von, ani do obchodu, neprijímať návštevy a podobne. V Terchovej by malo dodržiavať približne 140 občanov karanténu. Prevažne ide o občanov pricestovaných zo zahraničia.

"Osoba je povinná počas celej doby karantény (14 dní)

 sledovať svoj zdravotný stav (náhly nástup aspoň jedného z týchto príznakov: horúčka nad 38°C, kašeľ, dýchavičnosť) a v prípade objavenia sa príznakov bez meškania telefonicky kontaktovať ošetrujúceho lekára a miestne príslušný RÚVZ a podrobiť sa odberu biologického materiálu

  • zostať v domácej izolácii alebo v izolácii v zdravotníckom zariadení
  • zdržať sa sociálnych kontaktov (napr. návštev kultúrnych, spoločenských, športových alebo iných hromadných podujatí alebo prijímania osôb alebo vykonávania spoločenských aktivít v mieste izolácie)
  • zdržať sa cestovania
  • zdržať sa účasti na výučbových aktivitách s výnimkou e-learningových foriem
  • zdržať sa pracovnej činnosti s výnimkou práce v mieste domácej izolácie
  • zdržať sa akýchkoľvek činností, ktoré si vyžadujú opustiť miesto izolácie alebo prijímať v mieste izolácie vnímavé osoby"

Ak ÚVZ SR alebo príslušný RÚVZ nariadi fyzickej osobe karanténu, táto fyzická osoba je karanténu povinná dodržiavať, v opačnom prípade sa podľa zákona č. 355/2007 Z. z. dopúšťa priestupku na úseku VZ a hrozí jej pokuta až do výšky 1659 eur. Upozorňujeme, že podľa daného zákona pokuta hrozí aj v prípade zamlčania pozitívnej cestovateľskej anamnézy.

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.