unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Voľby

Starostom obce Terchová sa opätovne stal Jozef Dávidík

jozef-davidikStaronovým starostom obce Terchová sa stal Jozef Dávidík, ktorý získal 1 047 hlasov. Druhý kandidát Vladimír Švec získal 458 platných hlasov. Celkový počet platných hlasov pre voľbu starostu obce bolo 1 505.

Celkový počet zapísaných voličov v zozname voličov: 3 315
Počet voličov, ktorí sa zúčastnili na hlasovaní: 1 521

Volebný program - Vladimír Švec

vladosvec02printVladimír Švec, 47 ročný podnikateľ, ženatý, otec štyroch detí.
Zakladateľ a vedúci Terchovského národného divadla, zakladateľ a režisér živej Krížovej cesty, ktorá sa každoročné hrá na Veľký piatok v uliciach Terchovej, vedúci detskej dramatickej družiny a zakladateľ a riaditeľ Terchovského polmaratónu v Terchovej.

Vážený spoluobčania, milí priatelia, Terchovci,
Dovoľujem si Vás osloviť ako kandidát na poslanca obecného zastupiteľstva a ako kandidát na funkciu starostu Terchovej.
10.november sa blíži a to je čas, kde Vy – občania vyjadríte svoju spokojnosť alebo nespokojnosť s prácou starostu a svojich poslancov.

Volebný program - Jozef Dávidík

jozef-davidikNa jeseň 2016 som pred Vás predstúpil s volebným programom Dôvera za dôveru. Keďže môj mandát starostu obce trval len dva roky, nemohol som zrealizovať všetky zamýšľané ciele a projekty.  Viaceré ostali rozrobené a ja by som ich chcel v ďalšom volebnom období dorobiť. Preto som sa rozhodol opätovne uchádzať o Vašu dôveru. Odpočet môjho volebného programu za roky 2016 – 2018 si môžete prečítať na https://www.terchova.sk/nezaradene-clanky/1855-zhodnotenie-volebneho-obdobia. Chcem  zdôrazniť, že počas môjho  výkonu funkcie starostu Terchovej sa obec nezadlžila ani o euro a pritieklo do nej cez projekty  viac ako 500 tisíc eur.

Zoznam registrovaných kandidátov v nadchádzajúcich komunálnych voľbách 2018

komunalne-volbyVoľby do orgánov samosprávy obcí sa konajú v sobotu 10. novembra 2018 od 7:00 do 22:00 h.

Obec Terchová  uverejňuje podľa § 178 ods. 2 zákona č. 180/2014 Z.z. o podmienkach výkonu volebného práva a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov zoznam kandidátov, zaregistrovaných pre voľby starostu obce Terchová.

Nové dokumenty ku komunálnym voľbám

erbPrinášame vám dokumenty ku komunálnym voľbám, ktoré sa uskutočnia v sobotu 10. novembra 2018.

Výsledky volieb do orgánov samosprávnych krajov za obec Terchová

vuc-17V sobotu 4. novembra 2017 sa uskutočnili voľby do orgánov samosprávnych krajov. V obci Terchová volebná účasť dosiahla úroveň 23,34%. Súhrnné výsledky volieb v obci Terchová vám prinášame v pokračovaní tohto článku.

Starostom obce sa stal Jozef Dávidík

davidikPrinášame vám kompletné výsledky doplňujúcich volieb starostu obce Terchová, ktoré sa uskutočnili 5. novembra 2016.

Starostom obce Terchová sa stal s celkovým počtom hlasov 754 Jozef Dávidík. V poradí druhý sa umiestnil Mgr. Jozef Chovanec s počtom hlasov 213 a tretí skončil Ing. Michal Krištofík s 200 hlasmi. Štvrtý sa umiestnil Jaroslav Ondruš so 100 hlasmi. Ďalším v poradí bol Mgr. Martin Hanuliak s 89 hlasmi. Ing. Mária Zuziaková získala 62 hlasov a Monika Lacúchová 31.

Volebná účasť bola na úrovni 43,61%. Z celkovo 3 323 oprávnených voličov odovzdalo platný hlas 1 449. Dva hlasy boli neplatné.

Kandidáti na starostu + volebné programy

volby-obrPrinášame vám okrem prehľadu kandidátov na starostu obce, ktorí sa uchádzajú o vaše hlasy v doplňujúcich voľbách, aj ich volebné programy. Voľby sa uskutočnia 5. novembra 2016. Volebná programy budú prístupné až do začatia volebného moratória t.j. 3. novembra 2016

Kandidáti na starostu obce Terchová

volby-komisiaPotom ako sa bývalý starosta obce Ing. Milan Laurenčík rozhodol vzdať postu starostu obce boli predsedom parlamentu vyhlásené doplňujúce voľby, ktoré sa uskutočnia 5. novembra 2016. Pozrite si zoznam kandidátov, ktorých zaregistrovala miestna volebná komisia.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.