unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Cyrilometodské dni 2013

CMD-2013V dňoch 4.-7. júla 2013 sa v Terchovej uskutoční 24. ročník Cyrilometodských dní, ktoré sa v tomto roku budú niesť v znamení 1150. výročia príchodu svätých Cyrila a Metoda na naše územie. V tejto súvislosti treba pripomenúť, že Terchová bola v roku 1990 prvým miestom na Slovensku (i vo vtedajšej federácii), kde sa konalo podujatie reflektujúce nadčasový odkaz misie solunských bratov – spolupatrónov Európy. Zároveň platí, že Terchová je jediným miestom na Slovensku, ktoré si udržalo pravidelnosť a bohatú programovú skladbu svojich Cyrilometodských dní.

Aj v tomto roku pripravujú organizátori bohatý program, v ktorom popri silnom duchovnom rozmere nebudú chýbať ani hudobné koncerty, vystúpenia folklórnych súborov a skupín, výstavy, prezentácia knižnej publikácie a iné sprievodné akcie. Súčasťou podujatia bude aj pripomenutie si tohtoročných jubileí terchovského rodáka, knihovníka a radcu cisárovnej Márie Terézie, „slovenského Sokrata“ Adama Františka Kollára (1718 – 1783). Definitívnu programovú podobu 24. ročníka Cyrilometodských dní v Terchovej zverejnia organizátori v najbližších týždňoch. 

www.T2.SK 005

www.T2.SK 010

www.T2.SK 011

Komentáre ku článku:   

 
0 # anna K. 14.02.2013 10:50
Tešíme sa na nový ročník CMD V Terchovej.
Podujatie má vysokú kultúrnu úroveň. Ďakujeme.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.