unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Piatok na Cyrilometodských dňoch 2013

cmd-13-piatok 2V piatok 5.júla 2013 sme si pripomenuli 1150.výročie príchodu solúnskych bratov, vierozvestcov, Sv.Cyrila a Sv.Metoda v rámci druhého dňa Cyrilometodských dní v Terchovej. Pre návštevníkov bol pripravený bohatý program, ktorý začal sv. omšami. Omšu o 8:30hod celebroval Mons. Jozef HRTÚS. O 10:30hod sa uskutočnila Staroslovienska omša, počas ktorej sa predstavili miešaný zbor, komorný súbor Pavol KRŠKA, Michaela KUKUROVÁ, Alena KROPÁČKOVÁ, Jozef GRÁF, Martin MIKUŠ, Marián MUŠKA, ŽILINSKÝ MIEŠANÝ ZBOR, KOMORNÝ DYCHOVÝ SÚBOR, Štefan SEDLICKÝ, DIRIGENT. Omšu celebroval Mons. Ladislav STROMČEK, generálny vikár.

cmd-13-piatok 1Poobede sa v kostole uskutočnilo Hudobno-dramatické pásmo venované 1150. výročiu príchodu sv. Cyrila a Metoda na naše územie.

Kultúrny program sa konal aj na Námestí Andreja Hlinku, kde sa predstavili FS STRUMIEŇ a SS LUTNIA (PL) a NEBESKÁ MUZIKA s hosťami.

Fotografie z piatkového programu pripravil Milan kosec

Cyrilometodské dni pokračujú v Terchovej až do nedele 7.júla 2013. Všetky informácie o podujatí nájdete na tomto odkaze

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.