unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Zhodnotenie Cyrilometodských dní 2016

DSC 560527. ročník Cyrilometodských dní v Terchovej je už za nami, preto sme sa ich rozhodli zosumarizovať. Už v sobotu 2. júla sa premietal dokumentárny film o budovaní a posviacke Krížovej cesty v Terchovej (10. výročie). V nedeľu sa okrem sv. omší (jednu z nich celebroval Mons. Viliam JUDÁK, nitriansky biskup) uskutočnila aj krížová cesta na Vrch Oravcové. Kultúrny program sa uskutočnil na námestí Andreja Hlinku, kde vystúpila AKADÉMIA MUZIKA a zoskupenia NEBESKÁ MUZIKA. Pre deti bola pripravená divadelná hra Ľubomíra Feldeka - LOMIDREVO. V pondelok bola odslúžená liturgia Sv. Jana Zlatoústeho (celebroval: apoštolský exarcha Kiro STOJANOV, biskup zo Skopje, Macedónsko). Najbohatší program bol na veriacich pripravený na sviatok sv. Cyrila a Metoda. Po dvoch sv. omšiach v kostole sa uskutočnila CYRILO-METODSKÁ SVÄTÁ OMŠA na Vrchu Oravcové (celebroval: Mons. Tomáš GALIS, žilinský biskup). Na námestí Andreja Hlinku vystúpili DFS CHOTÁRIK a DFS CHOTÁR, Katedrálny zbor „USPENIE NA PRESVETA BOGORODICA“ – Strumica (Macedónsko), CABO – Pavol Cabadaj a jeho hostia. Záverečný galakoncert bol venovaný 1100. výročiu smrti sv. Klimenta Ochridského, žiaka sv. Cyrila a Metoda a 260. výročiu narodenia W. A. Mozarta a predsedníctva Slovenskej republiky v Rade EÚ. Účinkovali: Katedrálny zbor „USPENIE NA PRESVETA BOGORODICA“ – Strumica (Macedónsko),sestra Tereza STOJKOVA, zbormajsterka, ŠTÁTNY KOMORNÝ ORCHESTER ŽILINA, Leoš SVÁROVSKÝ, dirigent (ČR), Nao HIGANO, soprán (Japonsko), Judita ANDELOVÁ, mezzosoprán, Jozef GRÁF, tenor, Martin MIKUŠ, basbarytón, Pezinský chrámový zbor AD UNA CORDA, Marián ŠIPOŠ, zbormajster, Marta GÁBOROVÁ, organová spolupráca.

5.7. 2016 16.00 hod.: Počas záverečného galakoncertu 27. ročníka Cyrilometodských dní v Terchovej v Kostole sv. Cyrila a Metoda, boli odovzdané Pamätné medaily TTSK Cyrila  a Metoda – 1150. výročie príchodu vierozvestcov 2013. Odovzdanie sa uskutočnilo na začiatku galakoncertu.

pamatna-madailaOcenení boli:

  • J.E. Mons. Tomáš Galis – prevzal osobne
  • J.E. Kiro Stojanov – prevzal osobne
  • vdp. Jozef Šabo, in memoriam – prevzal zástupca farského úradu obce Terchová  Páter KUŠNÍR
  • obec Terchová – prevzal pán Jozef Dávidík, zastupujúci starosta
  • J.E. Viliam Judák – prevezme zástupca Biskupského úradu Nitra dodatočne

Fotografie z CMD 2016

 

Reportáž Západoslovenskej televízie:

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Partneri Cyrilometodských dní 2016

partneri-cmd

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.