unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Streda na Cyrilometodských dňoch 2017

DSC 8219Vyvrcholenie Cyrilometodskách dní 2017, na sviatok Sv. Cyrila a Metoda, prilákalo do Terchovej množstvo návštevníkov. Každý z nich si určite vybral to svoje z bohatého liturgického i kultúrneho programu. O 7:00 a 8:30 hod sa v kostole uskutočnili dve sväté omše. O 11:00 hod sa na vrchu Oravcové uskutočnila tradičná cyrilometodská svätá omša, ktorú celebroval Mons. Marek HRIADEL, generálny vikár Žilinskej diecézy. V poobedňajších hodinách na námesti A. Hlinku vystúpili DFS CHOTÁRIK, FS CHOTÁR, ZATORSKÝ DYCHOVÝ ORCHESTER, DETSKÝ ĽUDOVÝ SÚBOR a ROKBand.

Záverečný galakoncert sa uskutočnil v Kostole sv. Cyrila a Metoda, na ktorom sa predstavili Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala; Ewald Danel, umelecký vedúci (husle), dirigent; Adriana Antalová, harfa; Antónia Gráfová, Zuzana Golisová, Jozef Chabroň, zbormajstri; Chrámový spevácky zbor sv. Jozefa-Robotníka, Čadca-Kýčerka; Chrámový spevácky zbor Gaudium, Raková; Spevácky zbor mesta Senica-Cantilena a ďalší speváci z rôznych speváckych zborov.

 

Fotografie prináša Milan Kosec, fotoreport František Mucha.

Fotogaléria

Fotoreport:

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Partneri Cyrilometodských dní 2017

partneri-17

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.