unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Pozvánka na Cyrilometodské dni 2018

CMD-dokumentUž o pár dní sa začne 29. ročník Cyrilometodských dní v Terchovej, ktoré už tradične štartujú bohaté kultúrne leto v Terchovej. Od 3. do 5. júla 2018 sa Terchová stane pútnickým centrom, kde na veriacich bude čakať bohatý liturgický, ale taktiež kultúrny program. Už v utorok 3. júla sa uskutoční Krížová cesta na Vrch Oravcové, po nej sa veriaci zídu v kostole zasvätenému vierozvestcom Cyrilovi a Metodovi. Večer sa predstaví Terchovské národné divadlo s inscenáciou ALADINOVA ČAROVNÁ LAMPA. V stredu sa uskutoční okrem už tradične udomácnenej LITURGIE SV. JÁNA ZLATOÚSTEHO (Gréckokatolícka svätá omša) aj vernisáž výstavy VINCENTA HLOŽNÍKA. Taktiež na nás čaká slávnostné uvedenie druhého vydania  monografie obce Terchová v roku 300.-tého výročia narodenia A. F. Kollára.

Najbohatší program čaká návštevníkov na sviatok sv. Cyrila a Metoda, t.j. 5. júla 2018. Na veriacich čakajú dve sväté omše v kostole a jedná na Vrchu Oravcové. Na námestí Andreja  Hlinku sa uskutoční kultúrny program MUZIKA NÁS SPÁJA. Záverečný galakoncert Cyrilometodských dní v Terchovej bude hostiť kostol. Prestaví sa vám ŠTÁTNY KOMORNÝ ORCHESTER ŽILINA. Všetky informácie o 29. ročníku Cyrilometodských dní sa dočítate na nasledujúcom odkaze.

 

Celý program cyrilometodských dní
Fotonávrat k poslednému ročníku

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Partneri Cyrilometodských dní 2018

partneri-cmd-118

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.