unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Preteky gazdovských koní 2019 - výsledky, fotografie, video

AG0U3144.JPGPosledný fašiangový víkend je už od roku 1999 v Terchovej spätý s pretekami Gazdovských koní. Ani tento rok tomu nebolo inak. Množstvo divákov a až 19 koní so svojimi gazdami si vychutnalo pekné, no chladné počasie. S nástrahami trate a celkovým víťazom (najvyššií počet bodov po prvej a druhej disciplíne) sa stal Chromec Ľubomír s koňom Luna z Turčianskych Kľačian. V Tretej súťažnej disiplíne s názvom Odmena pre kone, kde z koní sa stali diváci a sledovali, ako si gazda počína v ich koži, záprah saní s deťmi najrýchlejšie prepravil Kitaš Peter st. zo Žaškova.

Najkrajším koňom s postrojom podľa divákov, ale aj podľa odbornej poroty sa stal kôň Belo gazdu Raškeviča Michala z Kamienky. Silákom Terchovej sa rovnako stal kôň Belo pána Raškeviča.

Fotografie pripravil František Mucha.

Fotogaléria

Výsledky po 1. a 2. disciplíne - celkové výsledky
3. disiplína - odmena pre kone

Reportáž

Fotoreport

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.