Jánošíkove dni 2010 (Tlačová správa) - 29. júl – 1. august 2010

j-d-10-sprava.jpgV piatok 5. 3. 2010 sa na svojom druhom zasadnutí zišiel organizačný štáb 48. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej (JD). Hlavnými organizátormi podujatia budú opätovne Obec Terchová, Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) – Krajské kultúrne stredisko v Žiline a Mesto Žilina. Na marcovom rokovaní štábu sa definitívne uzavrela otázka vizuálu, ako aj programový profil festivalu. Definitívna podoba programu JD bude známa začiatkom mája.
Počas 48. pokračovania jedného z najstarších i najväčších podujatí svojho druhu na Slovensku sa v 30 samostatných programových blokoch na štyroch pódiách predstaví vyše 1000 účinkujúcich z domova i zo zahraničia (zatiaľ Česká republika, Rumunsko). Ani v tomto roku nebudú popri dominantnom folklóre chýbať rôzne zaujímavé sprievodné podujatia ako výstavy, ukážky ľudových remesiel, scénické pásma či povestný konský vozový sprievod – erbové podujatie JD. Ako sa už stalo dobrým zvykom, na festivale sa predstavia aj známi interpreti iných hudobných žánrov.
48. ročník Jánošíkových dní v Terchovej vyvrcholí v nedeľu 1. 8. 2010 popoludní v amfiteátri Nad bôrami programom pod záštitou predsedu ŽSK Juraja Blanára. Všetci účinkujúci v programe majú priame väzby na Žilinský kraj.

-pc-

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

  1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články