unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jánošíkove dni 2013

Reportáž z Jánošíkových dní 2013

reportaz-ztvPrinášame vám reportáž Západoslovenskej televízie z Jánošíkových dní 2013. Ak vás zaujímajú ostatné videá, tie nájdete na tomto linku.

Ďalšie fotografie z Jánošíkových dní 2013

jd-obertaPrinášame vám ďalšie fotografie z 51.ročníka Jánošíkových dní v Terchovej. Ich autorom je Peter Oberta (www.oberta.sk). Kochajte sa nádhernými zábermi, ktoré zachytil tento fotograf.

Fotografie - Peter Oberta
Všetky fotografie z Jánošíkových dní 2013

Jánošíkove dni 2013 na videách a fotografiách

jan-dni-13-videa2Pripomeňme si Jánošíkove dni 2013 na fotografiách a videách. Tie budú v tomto článku postupne pribúdať. V prípade, že vlastníte, prípadne viete o nejakom zaujímavom videu, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , radi ho uverejníme.

Návrat ku nedeľnému programu na Jánošíkových dňoch 2013

jan-dni-ned-zhrn 251.ročník Jánošíkových dní v Terchovej napísal svoju bodku v nedeľu 28.júla 2013. Nedeľňajší program začal už o 8:30hod v Kostole sv. Cyrila a Mertoda, kde sa uskutočnila SVÄTÁ OMŠA ZA NOSITEĽOV ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ. Po jej skončení naledovalo erbové podujatie Jánošíkových dní „A VERU POŠIBAJ KONÍČKA VE VOZE“, tradičný konský vozový sprievod, ktorý začal o 10:00hod pred budovou obecného úradu v Terchovej. O 11:00hod sa v areáli pod sochou Juraja Jánošíka predviedol so svojím programom DsFS TERCHOVČEK.

Návrat ku sobotňajšiemu programu na Jánošíkových dňoch 2013

jan-dni-sob-zhrn 1Jánošíkove dni v Terchovej pokračovali aj v sobotu 27.júla 2013. Program začal už o 10:00hod v RIC Terchovec vernisážou výstavy s názvom Muchovci. Zároveň o rovnakej hodine odštartoval program v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami, kde sa predstavili DsFS Chotárik z Terchovej, TM a FS Kriváň z Turian, Ženský spevácky súbor senioriek Jabĺčko z Rovinky, Vlasta Mudríková, DsFS Žochárik, Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov, FS Frankovčan z Malej Frankovej, Šarvanci (CZ), Miroslava Mačejková, Slávka Poništová zo Starej Bystrice, CM Břeclavan (CZ), Hnojňaňe a ich družina, Baločkári a Seniori III.

Návrat ku piatkovému programu na Jánošíkových dňoch 2013

jan-dn-piatok-zhrnPiatokový program Jánošíkových dní v Terchovej sa už dlhé roky nesie v znamení folklóru z terchovskej doliny a inak tomu nebolo ani tento rok. Celý program druhého dňa Jánošíkových dní v Terchovej začal o 16:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami, kde sa predstavili folkloristi a nadšenci z FS Rozsutec a FS Stavbár, FS Rozsutec. Podvečerný program v šapitó zakončil TANEČNÝ DOM.

Návrat ku štvrtkovému programu na Jánošíkových dňoch 2013

jan-dni-stvrtok-zhrnutieÚvodný deň 51.ročníka Jánošíkových dní, štvrtok 25.júl 2013, začal vernisážou výstavy Tibora Mahúta v Makovického dome v Žiline, v sídle Krajského kultúrneho strediska Žilina. Podvečerný program, ktorý sa konal v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej sa niesol v znamení komorného programu, v ktorom sa postupne predstavili ĽH FS Vepor z Klenovca, Veseličky z Liptovských Sliačov, Goralská muzika z Tešínskych Beskýd (PL, CZ), ŽSS Tíšina, Pupov, Trio z Chotára, TM Pupov, Ťažká muzika, Mladí muzikanti spod Rozsutca z FS Terchovček a menovci Jánošíka.

Pozvánka na nedeľu Jánošíkových dní 2013

jan-dni-ned-3Záverečný deň 51.ročníka Jánošíkvých dní v Terchovej, začína už o 8:30hod v Kostole sv. Cyrila a Mertoda, kde sa uskutoční SVÄTÁ OMŠA ZA NOSITEĽOV ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ. Po jej skončení bude nasledovať erbové podujatie Jánošíkových dní „A VERU POŠIBAJ KONÍČKA VE VOZE“, tradičný konský vozový sprievod, ktorý začne o 10:00hod pred budovou obecného úradu v Terchovej. O 11:00hod sa v areáli pod sochou Juraja Jánošíka uskutoční vystúpenie DsFS TERCHOVČEK, o 11:30 sa na tomto pódiu predstaví KUD ABRAŠEVIĆ 1905 z Belehradu.

Pozvánka na sobotu Jánošíkových dní 2013

sobota-na-jd-13-3Sobota ako tretí zo štyroch dní Medzinárodného folklórneho festivalu Janošíkove dni je na program najbohatšia. Začiatok programu je o 10.00hod v RIC Terchovec, kde sa uskutoční vernisáž  výstavy s názvom MUCHOVCI. Taktiež od 10.00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami vystúpia DsFS Chotárik z Terchovej, TM a FS Kriváň z Turian, Ženský spevácky súbor senioriek Jabĺčko z Rovinky, Vlasta Mudríková, DsFS Žochárik a Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov.

Pozvánka na piatok Jánošíkových dní 2013

piatok-na-jd-13Počas piatkového programu na 51.ročníku Jánošíkových dní v Terchovej sa vám predstaví množstvo účinkujúcich prevažne z terchovského kraja. Program OPRÁŠENÉ KRPCE začína už o 16:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami. O hodinu neskôr t.j. o 17:00hod sa môžete tešiť na ZBOJNÍCKE CHODNÍČKY OSPIEVANÉ, ktoré sa uskutočnia opäť v Šapitó. Už tradičný TANEČNÝ DOM začína o 18:00hod.

 

partneri2

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.