unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Návrat ku piatkovému programu na Jánošíkových dňoch 2013

jan-dn-piatok-zhrnPiatokový program Jánošíkových dní v Terchovej sa už dlhé roky nesie v znamení folklóru z terchovskej doliny a inak tomu nebolo ani tento rok. Celý program druhého dňa Jánošíkových dní v Terchovej začal o 16:00hod v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami, kde sa predstavili folkloristi a nadšenci z FS Rozsutec a FS Stavbár, FS Rozsutec. Podvečerný program v šapitó zakončil TANEČNÝ DOM.

jan-dn-piatok-zhrn-2O 20:30hod sa uskutočnil piatkový galaprogram na Amfiteáteri Nad bôrami s príznačným názvom VEĎ JE TÁ TERCHOVÁ TELIA JAKO VIEDEŇ... Tu sa publiku predstavili FS Chotár, Terchovec, Rozsutec, Orpášené krpce, heligonkári Ján Miho, Miloš Bobáň, Vincent Krkoška, ĽH Jozefa Holúbka, Martinky Bobáňovej, Janky Ďuranovej, terchovská muzika Pupov + spevácka skupina, Ťažká muzika, Trio z Chotára, ŽSS Podolie, Tíšina, Ženy spod Rozsutca, Terchovské ženičky a terchovskí dôchodci, Hnojňaňe.

Po ňom sa dianie opäť presunulo do Šapitá, kde do skorých ranných hodín zabávala BOROVIENKA Z LANČÁRA.

Fotografie z piatka - autor fotografií: Milan Kosec
Fotografie z piatka - autor fotografií: František Mucha

 

Komentáre ku článku:   

 
+1 # ing.Milan Galiovsky 27.07.2013 22:53
Vazeni priatelia,
Vase akcie vratane Piatkovej Terchovskej prezentaci su uzasne. Ale kazite si ho stavom anfiteatru. Zufaly stav je slabe slovo. Europske fondy alebo ine zdroje treba pouzit aj smerom k navstevnikom.
Dakujem za stanovisko.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # ANNA FUMACOVA 29.07.2013 18:32
Bolo super my sme prišli zo Zohoru nám sa pačilo všetko v piatok sme sa vytancovali a v sobotu síce začali hrať neskoro tak sme pri pivečku čakali :D
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Henco D. 29.07.2013 18:46
Kto nevidel Jánošíkove dni nie je Slovák. Najlepšie vystúpenia boli v piatok v amfiteátri - Terchovská Muzika je nádherná a najkrajšia. Ak porovnávam z inými čo boli v sobotu v amfiteátri, tak bez debaty vedie Terchovská. No.1.Sobotný program bol až do príchodu Terchovcov a záverečného ohňostroja nudný. A ten prihriaty moderátor-bez komentára.Celko vý dojem-jedna nádhera a tradícia Slovenska. Ešte že sa tomu v Terchovej venujú malí, stredná a tá staršia generácia. Klobúk dole. Veľa ľudí si veru zaplakalo pri hymne Jánošíkových dní a v sobotu pri "Na kráľovej holi stojí strom zelený" To bolo niečo neopísateľné ako sa ľudia postavili a spievali so slzami v očiach.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # ANNA FUMACOVA 30.07.2013 08:49
Veľmi pekne ste to napísali p.Henco aj ja som plakala.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Ludvina 01.08.2013 23:19
V piatok milujem, je náš Terchovský. Sobota - nemalo to energiu až na záverečné, obrovské, hudobné, terchovské teleso. Pieseň: " Na Kráľovej holi stojí strom zelený" úžasná voľba. Rudolf SUPER.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Henco D. 11.08.2013 18:28
Prosím Vás viete niekto z vás kto hrá a ako sa volá tá úvodná zvučka,znelka z amfiteátra (úplne na začiatku programu vždy) ktorou začínajú jánošíkové dni (je to vlastne hymna Jánošíkových dní). Kto to viete, napíšte prosím. Ďakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Adriana K. 21.08.2013 11:39
Neviem síce, kto tú zvučku nahral ale je to z piesne Čo sa stalo nové, v tom terchovskom dvore, ulapeli Jánošíka s dievčaťom v komore...atď
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

 

partneri2

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.