unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Návrat ku sobotňajšiemu programu na Jánošíkových dňoch 2013

jan-dni-sob-zhrn 1Jánošíkove dni v Terchovej pokračovali aj v sobotu 27.júla 2013. Program začal už o 10:00hod v RIC Terchovec vernisážou výstavy s názvom Muchovci. Zároveň o rovnakej hodine odštartoval program v Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami, kde sa predstavili DsFS Chotárik z Terchovej, TM a FS Kriváň z Turian, Ženský spevácky súbor senioriek Jabĺčko z Rovinky, Vlasta Mudríková, DsFS Žochárik, Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov, FS Frankovčan z Malej Frankovej, Šarvanci (CZ), Miroslava Mačejková, Slávka Poništová zo Starej Bystrice, CM Břeclavan (CZ), Hnojňaňe a ich družina, Baločkári a Seniori III.

jan-dni-sob-zhrn 2O 12:00hod sa v Amfiteáteri Nad bôrami uskutočnil detský program „MAMKA POVEDALI“ so súbormi DsFS Terchovček z Terchovej, Cindruška z Liptovského Hrádku, Hajovček zo Strečna, Pilsko z Oravského Veselého, Drienča z Krpelian, Kelčovan z Čadce.

jan-dni-sob-zhrn 4Večerný galaprogram na Amfiteáteri Nad bôrami bol rozdelený na dve časti. V prvej, ktorá začala o 20:30hod sa predstavil OĽUN A JEHO HOSTIA, sólisti speváci Ján Ambróz, Helena Záhradníková, Slavomíra Konturová, Vincent Krkoška; sólisti inštrumentalisti Peter Uličný, Rudolf Cikatricis, Ján Kružliak, Miroslav Rajt, Miroslav Dudík, Rudolf Patrnčiak, MSS Rodokmeň, ŽSS Povoja. O 21:40hod začala druhá časť galaprogramu s názvom „HUČIA HORY, HUČIA...“ s účinkujúcimi FS Vepor z Klenovca a Váh z Liptovského Mikuláša, Rzoz (PL), cimbalová muzika Břeclavan (CZ), Ivan Vojtek, Terchovský symfonický orchester.

Fotografie zo soboty - autor fotografií: Milan Kosec


Komentáre ku článku:   

 
+5 # Vidrnák Ján 28.07.2013 21:22
Dobrý deň, práve som sa vrátil z Jánošíkových dňoch 2013 a chcem sa podeliť o poznatky zo sobotňajšieho večera a z celého víkendu:
Piatok 26.7.2013:
Skvelý program -tak som si to predstavoval
Sobota 27.7.2013:
1) Keby nevystupoval Janko Ambroz, tak vystúpenie OLUNU bolo katastrofálne aj s jej hosťami (v tomto smere Cabadaj prehral u návštevníkov)
2) Celý večer až do vystúpenia Terchovského symfonického orchestra na záver bol nudný a katastrofálny.
3) Vystúpenie Terchovského symfonického orchestra bolo fantastické - to sa nedá opísať, to musí človek zažiť !!!
4)Konferenciéri: tá ženská si mohla dať dlhšiu sukňu a nie takú krátku - vôbec sa to nehodilo. Ten jej spoločník by mal navštíviť holiča, mne jeho účes pripadal zo 70-tich rokov.
Nedeľa 28.7.2013:
Sprievod na vozoch s koňmi cez Tiesňavy až na lúku pri odbočke na Štefanovú (kde mali prestávku)bol fantastický. Každý si mohol pozrieť na blízko tú krasu, prípadne si dať zahrať pesničku či zatancovať.

ZÁVER:
Keď neberiem do úvahy vystúpenie OLUNU a jeho hostí (mimo J. Ambróza, tak to bolo skvelé divadlo a s prekrásnym počasím.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+8 # robo4444 28.07.2013 21:44
Ahojte,
zúčastnil som sa hlavného programu na amfiteátri aj v piatok aj v sobotu.
Zloženie a štruktúra programu je vec vkusu. Nájdu sa silnejšie aj slabšie miesta - v zásade bol však program aj záverčený ohňostroj niečím nový a určite dôvodom, prečo by som si budúci ročník nenechal ujsť.
Dúfam však, čo organizátori sa budúci rok zamerajú nielen na program ale aj na prostredie, kde sa odohráva. Amfiteáter vyzerá hrozne. Rozbité sedačky sú hanbou. Neverím, že výnosy z festivalu nedokážu pokryť aspoň nutné opravy prostredia tak, aby sa človek cítil pohodlne a dokázal si užiť kultúru a folklor.
Alebo sa myslí len na VIPkárov ????
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # Jaro Novák 28.07.2013 22:54
Orchester domorodcov - Terchovcov, národovcov, lokálpatriotov, Slovákov, Slovanov, Európanov, nadšencov, muzikantov, virtuózov a aj nás, čo sa zbehli do ohniska slovenského folklóru.
Nekúpiš si DéVéDé
sem ťa len dovedie
ozvena zvučnej trávnice
z vrchov doľahnutá
mimo vládnej diaľnice
citlivo dušou vypočutá
Ak počuješ tak prídeš
ak nie nuž nepočuješ
www.youtube.com/.../
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Jaro Novák 28.07.2013 23:10
Mimochodom, keby bol program účastníkom ponúkaný viac ako O2, či Hej-Slovákom, možno by sme boli spokojnejší. My, starší a pokročilí, si nezapamätáme celý harmonogram so skratkami, tak by sme ho radi v ruke aj pri večeri, či raňajkách. A druhý raz, len tak mimochodom, kto nepozná históriu, legendu, slovenský jazyk, nemá zmysel pre folklór, navyše si ani nepamätá, čo by mal a nemal povedať, ešte viac navyše, chce len zarobiť a vypadnúť, nemal by moderovať takú národovskú udalosť, ako sú JD. Veď sme sa smiali na neschopnosti moderátorov možno viac, ako na prekáračkách, či gagoch účinkujúcich. Ale nie smiechom, no výsmechom! Čo tak vlastní, autentickí, írečití, úprimní a hlavne znalí veci?! Vy, Terchovci im môžete dopriať a my prišelci ich budeme rešpektovať. Vystúpenia boli krásne a úprimné, ale moderátori si len odkrútili nepodarené...€- čka:-(
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Michal Klima 29.07.2013 14:48
Jánošíkove dne sú pre mnňa tretím nejäčším sviatkom v roku. Nie za to, že tam codím slievať a hrať, ale za to že milujem follór. A toho je tu neúrekom, len aby to tak bolo aj naďalej. Mi zo speváckej skupiny sme boli milo prekvapení, keď po vystúpeni prichádzali ľudia a hovorili, že si prišli vypočuť tu svoju pieseň a boli radi, že sme ju aj spievali. Iní zas postrehli, že sme zaradili aj nové pisne, podľa nás staré, ale jeden pan hovoril, že na nšich vystúpeniach bol všade a až v nedeľu pod Jánošíkovou sochou sa mu splnil sen, lebo on chcel počuť tu, kde strieľame najviac. Každý máme na folklórne slávnosti iný názor, no mi folklóristi nedáme dopustiť na tie Jánošíkove dni. Tak o rok dovidenia a tešíme sa na vás priatelia.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

 

partneri2

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.