unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Návrat ku nedeľnému programu na Jánošíkových dňoch 2013

jan-dni-ned-zhrn 251.ročník Jánošíkových dní v Terchovej napísal svoju bodku v nedeľu 28.júla 2013. Nedeľňajší program začal už o 8:30hod v Kostole sv. Cyrila a Mertoda, kde sa uskutočnila SVÄTÁ OMŠA ZA NOSITEĽOV ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ. Po jej skončení naledovalo erbové podujatie Jánošíkových dní „A VERU POŠIBAJ KONÍČKA VE VOZE“, tradičný konský vozový sprievod, ktorý začal o 10:00hod pred budovou obecného úradu v Terchovej. O 11:00hod sa v areáli pod sochou Juraja Jánošíka predviedol so svojím programom DsFS TERCHOVČEK.

 jan-dni-ned-zhrn 3Po ich vystúpení prebiehalo predstavovanie muzík z konského vozového sprievodu s názvom „KONÍČEK SIVASTÝ, PRENES MA CEZ MOSTY...“

O 14:30hod sa v Amfiteáteri Nad bôramikonal záverečný program Jánošíkových dní JÁNOŠÍK JE SLOBODA A SLOBODA JE VEČNÁ, v ktorom vystúpili Ťažká muzika a Trio z Chotára, FS Turiec, Kysučan, Oravan, Rozsutec, FSk Sliačanka, Arzén, Kysucká muzika, Zuzana Smatanová.

Fotografie z nedele - autor fotografií: Milan Kosec

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

 

partneri2

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.