unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jánošíkove dni 2014

SMS-ky zaslané do TV Noe počas vysielania Jánošíkových dní 2014

jd-noe-smsGalaprogramy z Jánošíkových dní 2014 ste mohli sledovať na obrazovkách TV Noe a Západoslovenskej televízie, ktoré počas vysielania prijímali vaše sms-ky, kde ste vyjadrovali svoje názory a postrehy. Prinášame vám prehľad odkazov, ktoré ste takýmto spôsobom odoslali. Odkazy sú autentické, nijak neupravované.

Videá z Jánošíkových dní 2014

JD-na-videachPripomeňme si Jánošíkove dni 2014 aj videách. Tie budú v tomto článku postupne pribúdať. V prípade, že vlastníte, prípadne viete o nejakom zaujímavom videu, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , radi ho uverejníme.

Zhrnutie 52. ročníka Jánošíkových dní v Terchovej

zhodnotenie-amfik52. ročník Jánošíkových dní v Terchovej, ktorý sa konal od štvrtku 24. júla do nedele 27. júla 2014 je už za nami. Počas štyroch dní mohli návštevníci Terchovej, aj napriek prírodnej katastrofe, ktorá postihla Terchovú a Vrátnu tri dni pred začiatkom festivalu, na štyroch festivalových pódiach vidieť približne 1 100 účinkujúcich zo Slovenska, Lotyšska, Ukrajiny Česka. Pripravili sme si pre vás krátky sumár celého ročníka.

Nedeľa, záverečný deň Jánošíkových dní 2014

DSC 0288Záverečný deň 52. ročníka Jánošíkových dní v Terchovej začal o 9.30 h v Kostole sv. Cyrila a Metoda sv. omšou za nositeľov ľudových tradícií. Po nej sa dej programu presunul pred obecný úrad, kde sa po príhovoroch organizátorov uskutočnil pozmenený konský vozový sprievod.

Sobota na Jánošíkových dňoch 2014

orchesterSobotňajší deň Jánošíkových dní si pre návštevníkov Terchovej pripravil širokú škálu kultúrneho a sprievodného programu. Už o 10.00 h v RIC Terchovec sa uskutočnila Vernisáž výstavy jubilanta Ivana „Kelly“ Köhlera s názvom JÁNOŠÍK, JÁNOŠÍK. PHOTO REPORT ARGILIA. Rovnako o 10.00 h odštartoval program v šapitó, tu vystúpila, Kysucká vrchárska heligónka, TM Sokolie zo Skalice a ĽH z Čierneho Balogu.

Piatok v znamení terchovského folklóru

DSC 7750Druhý deň 52.ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej pokračoval programom, ktorý sa niesol v znamení terchovského folklóru. Ten sa stal svetovým fenoménom, keď 5. decembra 2013 bola zapísaná Terchovská muzika do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Priame prenosy z Jánošíkových dní

piatok-na-jd-13Televízne priame prenosy z Jánošíkových dní 2014 sa uskutočnia nasledovne:

  • Piatkový galaprogram odvysiela TV NOE so začiatkom o 20.30 h.
  • Sobotňajší galaprogram odvysiela TV NOE so začiatkom o 20.30 h.
  • Nedeľňajšiu svätú omšu za nositeľov ľudových trdícii odvysiela TV LUX so začiatkom o 8.15 h
  • Nedeľňajší záverečný porgram odvysiela TV NOE so začiatkom o 14.30 h.

Vynikajúci štvrtkový program odštaroval Jánošíkove dni 2014

jd-stvrtokŠtvrtkový program, ktorý sa niesol v znamení zápisu prvku Terchovskej muziky do UNESCO odštartoval 52. ročník Jánošíkových dní v Terchovej.

O 15.00 h sa v Žiline v Makovického dome konala vernisáž výstavy tradičného odievania z rôznych slovenských regiónov pod názvom „KOŠIEĽKA BIELENÁ, RUBÁČIK RIASENÝ...“. Samozrejme nemohla chýbať Terchovská muzika. Výstava potrvá až do 15. augusta 2014 v čase od 8.00 do 16.00 h.

O 17.00 h v Kultúrnom dome Andreja Hlinku sa postupne predstavili Ťažká muzika, ĽH Janka Rybára, ĽH FS Terchovec a ĽH Martinky Bobáňovej, Ľubomír Tatarka a Juraj Dufek, Spojené muziky terchovské, Spojené huky Slovenska.

Jánošíkove dni 2014 - program

janosikove-dni-2014-programOBEC TERCHOVÁ, Žilinský samosprávny kraj – Krajské kultúrne stredisko v Žiline a Mesto Žilina vás pozývajú na Medzinárodný folklórny festival Jánošíkove dni 2014. Už 52. ročník tohto jedinečného podujatia sa uskutoční od štvrtku 24. júla do nedele 27. júla 2014 v Terchovej. Počas  štyroch dní na vás čaká bohatý kultúrny program, ktorý sa nesie v znamení zápisu prvku Terchovská muzika do UNESCO. Vidíme sa v Terchovej.

Z programu Jánošíkových dní 2014 vyberáme

jan-dni-inf5Z bohatého programu 52.ročníka Jánošíkových dní 2014 si vašu pozornosť dovoľujeme upriamiť na nasledujúcich účinkujúcich a sprievodné akcie. Dočítať sa môžete podrobnosti o: NEBESKÁ MUZIKA, ŤAŽKÁ MUZIKA, ARZÉN,  TARKA, MÍKOVJAN (ČR), MAGURA, PODPOĽANEC, TERCHOVSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTER, ROZSUTEC a sprievodnom programe JÁNOŠÍK, JÁNOŠÍK - PHOTO REPORT ARGILIA, „A VERU POŠIBAJ KONÍČKA VE VOZE“, VEĽKÁ KNIHA O ZBOJNÍCKOM KAPITÁNOVI

Kompletný program si môžete pozrieť na tomto odkaze

partneri

 

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.