unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Slovenské kroje v Makovického dome

pozvánka košieľkaKrajské kultúrne stredisko v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pozýva širokú verejnosť na vernisáž výstavy „Košieľka bieľená, rubáčik riasený...“, ktorá sa uskutoční 24. júla 2014 o 15. h v Makovického dome v Žiline. Výstava je živou pozvánkou na 52. ročník medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej. Návštevníci uvidia ľudové odevy z 30 obcí Slovenska doplnené krojovanými bábikami a originálnymi fotografiami Karola Plicku zo zbierky Slovenského národného múzea v Martine. Na malom priestore sú sústredené sviatočné či svadobné kroje, ale i odev, ktorý si obliekal ľud v bežný pracovný deň. Výstava ulahodí oku nielen fanúšikom a milovníkom folklóru, ale určite aj všetkým návštevníkom Makovického domu v Žiline.

Zároveň sa uskutoční aj slávnostné otvorenie nového výstavného priestoru na prezentáciu ľudovej kultúry v priestoroch Makovického domu.

Výstava je sprístupnená od 25. júla 2014 do 15. augusta 2014 v čase od 8:00 do 16:00.

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

partneri

 

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.