unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Sobota na Jánošíkových dňoch 2014

orchesterSobotňajší deň Jánošíkových dní si pre návštevníkov Terchovej pripravil širokú škálu kultúrneho a sprievodného programu. Už o 10.00 h v RIC Terchovec sa uskutočnila Vernisáž výstavy jubilanta Ivana „Kelly“ Köhlera s názvom JÁNOŠÍK, JÁNOŠÍK. PHOTO REPORT ARGILIA. Rovnako o 10.00 h odštartoval program v šapitó, tu vystúpila, Kysucká vrchárska heligónka, TM Sokolie zo Skalice a ĽH z Čierneho Balogu.

 

Od 14.30 h sa presunul program na amfiteáter, ktorý hostil detský kultúrny program. Postupne sa predstavili detské folklórne súbory DSFS Oščadnička z Oščadnice, Kalužiar z Martina, Pramienok z Liptovského Mikuláša, Javorníček z Hvozdnice, Terchovček a Chotárik z Terchovej, Polhorská muzika z Oravskej Polhory.

V rovnakú hodinu začali aj predstavenia folklórnych súborov v šapitó, konkrétne FS Chotár z Terchovej, FS Míkovjan, Hnojňané z Michaloviec, ĽH z Čierneho Balogu, Seniori IV. 

Amfiteáter nad Bôrami o 20.30 h hostil galaprogram s názvom UNESCO V TERCHOVEJ. Predstavili sa ĽH Janka Rybára z Terchovej, FS Tárka z Bardejova, Magura z Kežmarku, Podpoľanec z Detvy, Míkovjan (Česká republika), FS Užhorod a Terchovský symfonický orchester.

Po skončení programu sa návštevníci mohli zabaviť v šapitó na ľudovej veselici.

Súčasťou sobotňajšieho programu bolo aj odhalenie BUSTY ANDREJA HLINKU - Pri príležitosti 150. výročia narodenia.

Fotografie - autor: Milan Kosec

Komentáre ku článku:   

 
+5 # anna zelníková 01.08.2014 14:33
Dobrý deň Terchová.

Sobotňajší večer v Terchovej bol fantastický, vystúpenia jednotlivých súborov zavŕšil Terchovský symfonický orchester, čo bolo naozaj famózne. Ešte v živote som nezažila niečo tak nádherne, excelentné. A niet divu, že práve Terchovská hudba sa stala súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Obrovská vďaka naším predkom, že nám niečo také zanechali, a tým ktorí ho takto zveľaďujú. Ešte raz obrovské ďakujem za nádherný zážitok.
Taktiež vďaka TV NOE, ktorá nám tento zážitok sprostredkovala . A. Z.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

partneri

 

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.