Sobota na Jánošíkových dňoch 2014

orchesterSobotňajší deň Jánošíkových dní si pre návštevníkov Terchovej pripravil širokú škálu kultúrneho a sprievodného programu. Už o 10.00 h v RIC Terchovec sa uskutočnila Vernisáž výstavy jubilanta Ivana „Kelly“ Köhlera s názvom JÁNOŠÍK, JÁNOŠÍK. PHOTO REPORT ARGILIA. Rovnako o 10.00 h odštartoval program v šapitó, tu vystúpila, Kysucká vrchárska heligónka, TM Sokolie zo Skalice a ĽH z Čierneho Balogu.

 

Od 14.30 h sa presunul program na amfiteáter, ktorý hostil detský kultúrny program. Postupne sa predstavili detské folklórne súbory DSFS Oščadnička z Oščadnice, Kalužiar z Martina, Pramienok z Liptovského Mikuláša, Javorníček z Hvozdnice, Terchovček a Chotárik z Terchovej, Polhorská muzika z Oravskej Polhory.

V rovnakú hodinu začali aj predstavenia folklórnych súborov v šapitó, konkrétne FS Chotár z Terchovej, FS Míkovjan, Hnojňané z Michaloviec, ĽH z Čierneho Balogu, Seniori IV. 

Amfiteáter nad Bôrami o 20.30 h hostil galaprogram s názvom UNESCO V TERCHOVEJ. Predstavili sa ĽH Janka Rybára z Terchovej, FS Tárka z Bardejova, Magura z Kežmarku, Podpoľanec z Detvy, Míkovjan (Česká republika), FS Užhorod a Terchovský symfonický orchester.

Po skončení programu sa návštevníci mohli zabaviť v šapitó na ľudovej veselici.

Súčasťou sobotňajšieho programu bolo aj odhalenie BUSTY ANDREJA HLINKU - Pri príležitosti 150. výročia narodenia.

Fotografie - autor: Milan Kosec

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

  1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články