unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

aktualne-foto-jd

Jánošíkove dni 2015

SMS-ky zaslané do TV Noe počas vysielania Jánošíkových dní 2015

sms-jd-15Ako býva už posledné roky zvykom, tak aj tento ročník Jánošíkových dní ste mohli sledovať v priamom prenose na obrazovkách televízie NOE. Počas vysielania ste zasielali množstvo SMS-iek, za ktoré vám ďakujeme. Niektoré z nich sme sa rozhodli uverejniť v tomto článku.

Videá z Jánošíkových dní 2015

videa-jd-15S odstupom niekoľkých dní, vám prinášame videá z Jánošíkových dní 2015. Dávame však do pozornosti, že tieto videá nie sú oficiálnymi videami a sú voľne dostupné na portáli youtube.com. V prípade, že aj vy vlastníte, alebo viete o nejakom zaujímavom videu, dajte nám o ňom vedieť na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. . Upozorňujeme, že načítanie stránky môže byť kvôli viacerým videám spomalené.

Janošíkove dni a terchovské detské folklórne súbory

 AWG5726V Terchovej z roka na rok pribúdajú nové talenty, ktoré sa zapájajú do tunajších detských súborov. Pod vedením Miloša Bobáňa a Veroniky Hajasovej vyrastajú ďalšie generácie spevákov, muzikantov a tanečníkov. Folkórne súbory Terchovec, Chotár a detské folklórne súbory Terchovček a Chotárik sú známe na mnohých festivaloch na Slovensku. Samozrejme, nikdy nemôžu chýbať ani doma, v rodnej Terchovej. Ich vystúpenie si na tohoročnom 53. ročníku Jánošíkových dní nenechali úsť milovníci folklóru, ktorí s nadšením prijali piatkový program Pramienky budúcnosti na amfiteátri nad bôrami.

Fotografie

Aké boli Jánošíkove dni 2015?

 AWG888153. ročník Jánošíkových dní je už nenávratne za nami. Počas štyroch dní sa v Terchovej predstavilo viac ako 1200 účinkujúcich na štyroch festivalových pódiách. Množstvo návštevníkov, vyzdobená Terchová a z každého rohu šíriaca sa terchovská muzika, aj takto sa dá zhrnúť uplynulý ročník tohto festivalu. Amfiteáter, šapitó, areál pod sochou Juraja Jánošíka, či kinosála kultúrneho domu boli počas týchto štyroch dní hlavným záujmom folklórnych nadšencov, ktorí si okrem svetovej terchovskej muziky vychutnali účinkujúcich zo Slovenska, Turecka, Poľska a Českej republiky.

Pozvánka na nedeľu Jánošíkových dní 2015

DSC 0288Záverečný deň 53. ročníka Jánošíkových dní v Terchovej začne o 8:30 hod v Kostole sv. Cyrila a Metoda, kde sa uskutoční SVÄTÁ OMŠA ZA NOSITEĽOV ĽUDOVÝCH TRADÍCIÍ. Po nej, o 10:00 hod vyrazí spred obecného úradu konský vozový sprievod, ktorý je erbovým podujatím Jánošíkových dní. Areál pod sochou Juraja Jánošíka privíta program, ktorý začne o 11:00 hod. Postupne sa tu predstaví folklórny súbor z Turecka, konkrétne súbor İstanbul SiS Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, HNOJŇAŇE z Mihaľovec a predstavia sa vám aj furmani a ich muziky.

Pozvánka na sobotu Jánošíkových dní 2015

konanieNajbohatšiu dávku folklóru si v Terchovej môžete vychutnať v sobotu 1. augusta 2015. Program začína o 10:00 hod v RIC Terchovec vernisážou výstavy terchovských umelcov Petra Šveca a Štefana Tlacháča. Rovnako od 10:00 hod môžete v šapitó navštíviť predstavenia folklórnych súborov ĽH bratov Balvoňovcov, MSS Lidovec zo Solčian, Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov, Hnojňaňe z Mihaľovec. Amfiteáter privíta už od 13:00 hodiny deti z folklórnych súborov zo žilinského samosprávneho kraja.

Pozvánka na piatok Jánošíkových dní 2015

DSC 7750Piatkový program 53. ročníka Jánošíkových dní v Terchovej začína už o 15:00 hod v šapitó pod amfiteátrom nad Bôrami, kde sa vám predstavia Závadské ženy a po nich FS Drevár. O 17:00 hodine bude amfiteáter hostiť program s názvom Pramienky budúcnosti. Účinkujú terchovské folklórne súbory Terchovec, Chotár, detské folklórne súbory Terchovček, Chotárik. O 18:30 program pokračuje v šaspitó s Nebeskou muzikou.

Posilnená autobusová doprava počas Jánošíkových dní

20150728Milujete folklór? Počas víkendu 30. júla do nedele 2. augusta sa v Terchovej v amfiteátri Nad bôrami konajú jedny z najväčších osláv ľudovej hudby a folklóru vôbec – Jánošíkove dni.

Vyberte sa na ne spolu s nami a využite ponuku našich spojov.

Počas Jánošíkových dní môžete zažiť aj mnoho iného

91206401Keďže nasledujúce dni budú v Terchovej patriť práve Jánošíkovým dňom (30. júl - 2. august 2015) pripravili sme si pre vás kratší súhrn aktivít, ktoré môžete v Terchovej popri folklóre zažiť. Terchová totiž ponúka množstvo atrakcií, pre návštevníkov každého veku a pohlavia. Určite sa oplatí navštíviť Kostol sv. Cyrila a Metoda, kde si môžete pozrieť ručne vyrezávaný terchovský betlehem. Rovnako, ak budete mať chvíľku čas, oplatí sa vidieť okrem sochy nášho hrdinu Juraja Jánošíka aj krížovú cestu na vrch Oravcové. Ak budete mať času viac, spestrite si pobyt na niektorej z množstva turistických trás, ktoré ponúkajú viac ako 200 km značených chodníkov. Na množstvo z nich môžete využiť kabínkovú lanovku na Chleb, v ktorej sa môžete zviesť v kabínke symbolizujúcej Jánošíkov poklad. Terchovú si môžete obzrieť aj z vozňov Turistického vláčika, ktorý vás prevezie po tých najzaujímavejších miestach spolu s výkladom sprievodcu. Okrem toho sa môžete z Vrátnej, či Štefánovej zviesť na profi kolobežkách, či zažiť adrenalín v lanovom parku.

Pozvánka na štvrtok na Jánošíkových dňoch 2015

jd-stvrtokUž vo štvrtok 30. júla 2015 začína 53. ročník Jánošíkových dní v Terchovej, ktorý sa bude konať až do nedele 2. augusta 2015. V úvodný deň tohto jedinečného terchovského podujatia, častokrát označovaného ako terchovský štátny sviatok, sa o 15:00 hod v Makovickom dome v Žiline, ktorý je sídlom Krajského kultúrneho strediska, uskutoční vernisáž výstavy s názvom MUCHA, MUCHY, MUCHOVCI…. Účinkovať budú bratia Muchovci. O 17:30 hod sa kultúrny program uskutoční v Kultúrnom dome Andreja Hlinku v Terchovej v programe s názvom POZDRAV Z TERCHOVEJ. Predstavia sa vám Ťažká muzika z Terchovej, Trio z Chotára, ĽH Martinky Bobáňovej, TM a ŽSS Pupov, Vlčnovské búdové umělkyně & CM Čardáš, Helena Zahradníková & Roman Bienik, Samko Brežný, Alojz Mucha, ĽH Janka Rybára, FS Rozsutec.

 

partneri-JD

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.