unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

aktualne-foto-jd

Pozvánka na sobotu Jánošíkových dní 2015

konanieNajbohatšiu dávku folklóru si v Terchovej môžete vychutnať v sobotu 1. augusta 2015. Program začína o 10:00 hod v RIC Terchovec vernisážou výstavy terchovských umelcov Petra Šveca a Štefana Tlacháča. Rovnako od 10:00 hod môžete v šapitó navštíviť predstavenia folklórnych súborov ĽH bratov Balvoňovcov, MSS Lidovec zo Solčian, Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov, Hnojňaňe z Mihaľovec. Amfiteáter privíta už od 13:00 hodiny deti z folklórnych súborov zo žilinského samosprávneho kraja.

Predstavia sa Turiec z Martina, Pramienok z Liptovského Mikuláša, Sliačanček z Liptovských Sliačov, Goral z Hladovky, Slniečko zo Starej Bystrice, Cipovička zo Žiliny, Terchovček. 

14:45 hod sa rovnako na amfiteátri uskutoční program seniorov s účinkujúcimi ako sú Senior klub Družba z Trenčína, Kubánkov sen z Bratislavy, FS Senior Vršatec z Dubnice nad Váhom, Folklórny klub Omladina z Košíc, Tanečnice z Lúčnice – seniorky z Bratislavy, Železiaristi – Žezlo z Košíc, FS Vagonár – Stará škola z Popradu, FS Magurák z Kežmarku, FS Ekonóm – seniori z Bratislavy, FS Oravan – seniori z Nižnej na Orave, FS Gymnik – seniorky z Bratislavy, FS Oprášené krpce zo Žiliny, Hňojňane z Mihaľovec, Mužská spevácka skupina z Chrenovca-Brusna, Lojzo Štofega a spol. z Michaloviec, Pavol Liščák, Vladimír Michalec, Pavol Ježík, Emil Trgiňa, Štefan Sadovský, Imro Oravec, Alino Špaček a ďalší. 

O 15:00 hod sa bude v Kultúrnom dome Andreja Hlinku premietať film JÁNOŠÍK, pri príležitosti 80. výročia jeho nakrútenia.

O 17:00 v šapitó sa predstaví Slovenská world music. O hodinu neskôr bude nasledovaťobľúbená škola ľudového tanca. Učiť sa budeme tance z Terchovej ako aj rómske tance.

Na amfiteátri o 20:30 začína galaprogram s názvom IŠLA HUDBA NA VANDROVKU, v ktorom účinkujú: Vincent Krkoška, FS Rozsutec, Muzyka Orawska (Poľsko), İstanbul SiS Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Turecko), Banda a CreDance, Musica Folklorica (Česko), Muzička a tanečníci, Terchovský symfonický orchester. V závere programu je pripravený ohňostroj.

V šapitó sa budete môcť baviť až do skorých ranných hodín na ľudovej veselici. 

Sobota 1. augusta

10.00 RIC Terchovec

PETER ŠVEC & ŠTEFAN TLACHÁČ
Vernisáž výstavy
kurátor: Peter Cabadaj

Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

  • 10.00 ĽH bratov Balvoňovcov
  • 10.30 MSS Lidovec zo Solčian
  • 11.05 Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov
  • 11.35 Hnojňaňe z Mihaľovec

13.00 Amfiteáter Nad bôrami
RAPOTANKY
Program detských folklórnych súborov zo Žilinského samosprávneho kraja

účinkujú: detské folklórne súbory Turiec z Martina, Pramienok z Liptovského Mikuláša, Sliačanček z Liptovských Sliačov, Goral z Hladovky, Slniečko zo Starej Bystrice, Cipovička zo Žiliny, Terchovček

príprava: Liptovské kultúrne stredisko, réžia: Mária Palasthyová, odborná spolupráca: Miroslava Palanová, inšpicientky: Michaela Košová, Simona Dikaszová, moderujú: deti zo súborov

14.45 Amfiteáter Nad bôrami

SENIORI V.
Nadšenie, radosť, krása …

účinkujú: Senior klub Družba z Trenčína, Kubánkov sen z Bratislavy, FS Senior Vršatec z Dubnice nad Váhom, Folklórny klub Omladina z Košíc, Tanečnice z Lúčnice – seniorky z Bratislavy, Železiaristi – Žezlo z Košíc, FS Vagonár – Stará škola z Popradu, FS Magurák z Kežmarku, FS Ekonóm – seniori z Bratislavy, FS Oravan – seniori z Nižnej na Orave, FS Gymnik – seniorky z Bratislavy, FS Oprášené krpce zo Žiliny, Hňojňane z Mihaľovec, Mužská spevácka skupina z Chrenovca-Brusna, Lojzo Štofega a spol. z Michaloviec, Pavol Liščák, Vladimír Michalec, Pavol Ježík, Emil Trgiňa, Štefan Sadovský, Imro Oravec, Alino Špaček a ďalší

námet, scenár, realizácia: Alojz Špaček, asistenti realizácie: Naďa Čermáková a vedúci súborov

15.00 Kultúrny dom A. Hlinku

JÁNOŠÍK
Premietnutie legendárneho filmu pri príležitosti 80. výročia jeho nakrútenia, v titulnej úlohe: Paľo Bielik

réžia: Martin Frič, vstupný príhovor: Peter Cabadaj

 

17.00 Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

BANDA
Slovenská world music

18.00 Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

ŠKOLA ĽUDOVÉHO TANCA (pre všetkých)
Tance z Terchovej a rómske tance

učitelia: V. Michalko, A. Lincke, P. Vajda, J. Miko-Kopýtko, M. Kupcová, V. Krištofová, hrá: Muzička

20.30 Amfiteáter Nad bôrami

IŠLA HUDBA NA VANDROVKU
Medzinárodný večer

účinkujú: Vincent Krkoška, FS Rozsutec, Muzyka Orawska (Poľsko), İstanbul SiS Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Turecko), Banda a CreDance, Musica Folklorica (Česko), Muzička a tanečníci, Terchovský symfonický orchester

konferans: Michaela Pastorková, scenár, réžia: Vladimír Moravčík

OHŇOSTROJ

23.00 Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

BOROVIENKA Z LANČÁRA
Ľudová veselica

Zobraziť celý program Jánošíkových dní 2015

Informácie o vstupenkách

Mapa areálu:

Ukázať na mape dôležité miesta

Počas Jánošíkových dní môžete zažiť aj mnoho iného

Komentáre ku článku:   

 
+5 # jozko 01.08.2015 21:50
Nehnevajte sa organizátori ale tí Hnojnané z Mihalovec sú už trápny veď spievajú stále to isté pred dvomi rokmi ich tie ženy Hrnčiarky z Pozdišoviec ich oživili veď tie sú živel folklóru,a to zemplinske duo veď to čo bilo katastrofa hambil som sa za zemplín,ten pán Štofega to bolo super.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Michal Klima 03.08.2015 16:35
Važený pan Jožko, možno ste si nevšimli, že Hnojňaňe z Mihaľovec, tak sa to správne píše, spievali piesne, ktore ešte v Terchovej nespievali. Iste, že nemohli vynechť obľúbene pesničky svojich priaznivcov, ktorí za nimi tam chodia uz roky. A výsledok ? ..ak si vás dva krát potleskom vypytajú diváci späť a chcu pridať nepotrebuje ďalší komentar. Tak ako každy rok pan Jožko, Terchova ponúka jedinečne programy pre každého, stačí si len vybrať. Michal
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # ján vidrnák 02.08.2015 22:27
Bol som tu pred 2 rokmi. Vtedy hlavný program nebol dobrý. Zachránil to Terchovský symfonický orchester. Tento rok to bolo úplné iné - som veľmi spokojný.
Môžem povedať: kto nebol v minulosti, teraz alebo do budúcnosti na Jánošíkových dní - ako keby nebol v Terchovej. To treba vidieť na vlastné oči. Pre mňa to má vyššiu hodnotu ako Východná.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # Vlado 03.08.2015 11:19
Na sobotňajšie poobedné vystúpenie , na amfiteátri nebolo dosť lístkov. Údajne málo sa vytlačilo. Hľadisko dopoly prázdne a diváci stáli pod plotom. V takom prípade keby pustili divákov zdarma, určite by to prospelo iba dobrému menu. Ale organizátori asi niekde zaspali, alebo aspoň ten, čo to má na svedomí. Cestoval som tam 280 km a stál som pod plotom. Bol som tam prvýkrát, ale asi aj poslednýkrát... .. Vystúpenie niektorých skupín málo ďaleko od folklóru. Hanba organizátorom. Nerozumiem, ako to môže niekto porovnávať s Východnou, kde chodím každoročne.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Starosta obce 03.08.2015 22:44
Vlado, ospravedlňujeme sa Vám, takáto vec sa stať nemala. Lístkov bolo vytlačených dosť, ale chybou distribúcie (tie lístky po 3 € platili na viaceré programy)chýbal i na pokladni pred amfiteátrom cca 20 minút lístky za 3 € (všetky ostatné sa predávali)na program Seniori V. Potom sa doplnili a predávali sa aj tie. Zrejme Vám sa už táto info nedostala. Hodnotiť festival podľa jedného programu (vystupovalo viac ako 1200 účinkujúcich) je trošku odvážne. O seniorov záujem je, pretože už vystupujú u nás piaty rok. S Východnou sa náš festival naozaj ťažko porovnáva, ale nie z hľadiska kvality. Skôr preto, že Východnú celu financuje štát a v Terchovej si drvivú časť prostriedkov musíme zabezpečiť cez sponzorov a partnerov-
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # Granátová 03.08.2015 14:00
Ďakujem všetkým organizátorom za krásny zážitok. Vyskytli sa aj problémy, ktoré by sa už pri 53. ročníku nemali vyskytovať / napr. v šapitó sa lavice rozkladali počas vystúpčenia, pretože neboli pripravené, zvukári asi spali... reagovali veľmi neskoro na nefungujúce mikrofóny, na vystúpenie seniorov neboli vstupenky, prišli presne keď začali vystupovať a končilo to fiaskom, kedy mala vystúpiť Lúčnica, ale komentátor nás poslal všetkých preč, aby sme opustili priestory... pretože Lúčnicu už nestíhajú ????? nestíhajú????? ďalší program začal až o pol deviatej večer???? Občerstvenie pre také množstvo ľudí bolo veľmi chabé.... zabezpečoval to jeden subjekt.... a veľmi, veľmi zle.... ale.... prišli sme kvôli folkloru a tieto skupiyn, jednotlivci, kapely, tanečníci...... to všetko zachránili..., Bolo to nádherné, pestré a naozaj dojímavé. Sprievod furmanov - svetový unikát!!!! V konečnom hodnotení som si užila folkloru na ktorý sme prišli a sme hrdí na náš slovenský folklor a ľudí, ktorí sa mu venujú.... preto - vďaka vám za krásne dni v tak krásnej prírode.....
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Starosta obce 03.08.2015 22:46
Pani Granátová, ďakujeme za pripomienky, z chýb sa poučíme a budeme sa im snažiť v budúcnosti vyvarovať.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

 

partneri-JD

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.