unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

aktualne-foto-jd

Aké boli Jánošíkove dni 2015?

 AWG888153. ročník Jánošíkových dní je už nenávratne za nami. Počas štyroch dní sa v Terchovej predstavilo viac ako 1200 účinkujúcich na štyroch festivalových pódiách. Množstvo návštevníkov, vyzdobená Terchová a z každého rohu šíriaca sa terchovská muzika, aj takto sa dá zhrnúť uplynulý ročník tohto festivalu. Amfiteáter, šapitó, areál pod sochou Juraja Jánošíka, či kinosála kultúrneho domu boli počas týchto štyroch dní hlavným záujmom folklórnych nadšencov, ktorí si okrem svetovej terchovskej muziky vychutnali účinkujúcich zo Slovenska, Turecka, Poľska a Českej republiky.

V tomto roku sa podujatie nieslo v znamení početných výročí terchovských osobností i udalostí. Popri dominantnom folklóre nechýbali ani koncerty world music, výstavy, prezentácie ľudových remesiel, premietanie filmov, ohňostroj a iné sprievodné akcie. To akú atmosféru Terchová pre návštevníkov ponúkla sa vám pokúsime priblížiť v najbližších dňoch, či už prostredníctvom fotografií ale aj videí.

Fotografie

Videá - František Mucha

Mucha, Muchy, Muchovci (video - fotoreport)

Pozdrav z Terchovej (fotoreport)

Terchová, Terchová okruhlé mestečko (fotoreport)

PETER ŠVEC & ŠTEFAN TLACHÁČ (fotoreport)

Seniori V. (fotoreport)

Komentáre ku článku:   

 
-2 # Jiří 03.08.2015 18:18
Terchová: nepochopitelné předčasné ukončení sobotního odpoledního pořadu Seniorů.Bylo to neuctivé nejen k souborům/kteří si hradí dopravu/ ale i k divákům,kteří byli vyzváni aby opustily hlediště a k samotnému autorovi.Pochop il bych, kdyby navazoval další pořad ale další začínal až 20.hod a tak mohl být seniorský pořad ,kdy scházeli 2 soubory cca 13 min dokončen !!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+6 # Starosta obce 03.08.2015 22:28
Pán Jiří, bol som aj ja na tom programe. Pravda je taká, že režisér (po Vašom autor) nezvládol časový harmonogram, ktorý mal vyčlenený na program. Dostal 15 minút naviac, ale viac sa už nedalo, lebo program o 20:30 by sa nemohol konať z dôvodu nestihnutia zvukových skúšok. Mal ten program stopnúť on sám ešte o 15 minút skôr bez toho, aby diváci vôbec niečo tušili. Pravidla sa musia dodržiavať. K úcte k divákom a účinkujúcim, ktorí vystupovali od 20:30.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Miloš Bobáň 04.08.2015 02:57
Ako kaźdý rok,pozeral som si,alebo chcel som si pozrieť fotky z naších vystúpení v kultúrnom dome,z piatkového programu a hlavne zo sobotňajšieho progrmu,ktorý bol prierezom našej celoročnej snahy,Bohuźiaĺ, našej práci sa asi nevenuje toľko pozornosti.Prog ram,ktorý nám bol ponuknutý na poslednú chvíĺu,sme zvládli až na malé nadostatky vzniknuté časovou tiesňou počas priestorovej skúšky,celkom úspešne,akoby zázrakom,opäť nezostal priestor na prezentáciu zopár fotkami.Je to náhoda;alebo zámer??
Vystúpili sme aj v sobotňajšom krajskom programe detí zo Žilinského kraja,a zasa žiadná fotka.Nieje tých náhod priveľa?
Kto vlastne rozhoduje o tom kto bude zverejnený na našom obecnom webe a kto nie?
Je smutné a úbohe,ako sa dehonestuje práca naších najmenších!!
Ak detské súbory dopadnú nakoniec tal,ako naša dedinská folklørna skupina,ktorá patrila medzi najlepšie v širokom okolí,potom bude neskoro plakať nad rozliatým mliekom!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+6 # Starosta obce 04.08.2015 21:43
Miloš, nikto nerobí cenzúru. Niekoľko fotiek sa pridávalo denne (pán Kosec), aby sme ukázali atmosféru Jánošíkových dní. Fero Mucha dodal fotky spracované neskôr. A CD so všetkými fotkami od pána Kosca prišlo až dnes. Na web sa dostanú všetky fotky, tak ako ja vlani. A pokiaľ dobre pozerám, tak detí a aj Ty konkrétne si na viacerých fotkách.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-2 # Andrej 04.08.2015 07:58
Nepochopitelne zle zvladnuta organizacia Janosikovych dni! V sobotu na popoludnajsi program sme prisli az z Kosic, no v Terchovej nas cakali neprijemny predavajuci liskov a SBSkari, ktory nam oznamili, ze listky uz nie su. A amfiteater bol pri tom skoro prazdny! Na program sme boli nuteni pozerat sa spoza plota ako mnohi ini ludia rozneho veku, a aj ked sme boli ochotni zaplatit za vstup, nebolo to mozne, nakolko dosli lepiace naramky. Program bol samozrejme uzasny az na tuto malickost, ktora, myslim si, ovplyvni vela ludi a na dalsi rocnik budu viackrat uvazovat, ci vobec pridu...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Lukáš Jaroščiak 04.08.2015 15:36
Na túto otázku už reagoval starosta:Citácia:
Vlado, ospravedlňujeme sa Vám, takáto vec sa stať nemala. Lístkov bolo vytlačených dosť, ale chybou distribúcie (tie lístky po 3 € platili na viaceré programy)chýbal i na pokladni pred amfiteátrom cca 20 minút lístky za 3 € (všetky ostatné sa predávali)na program Seniori V. Potom sa doplnili a predávali sa aj tie. Zrejme Vám sa už táto info nedostala. Hodnotiť festival podľa jedného programu (vystupovalo viac ako 1200 účinkujúcich) je trošku odvážne. O seniorov záujem je, pretože už vystupujú u nás piaty rok. S Východnou sa náš festival naozaj ťažko porovnáva, ale nie z hľadiska kvality. Skôr preto, že Východnú celu financuje štát a v Terchovej si drvivú časť prostriedkov musíme zabezpečiť cez sponzorov a partnerov-
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+13 # Michal Klima 04.08.2015 14:17
Opäť nádherný sviatok ľudového folklóru.Jasná srdcová zaležitosť všetkých čo tohto roku boli na Jánošíkových dňoch v Terchovej. Či to boli návštevníci, učinkujúci, či domáci. Ako by sa tam zišla jedná veľká rodina.
"Terchova, Terchova ty nadhera moja, keď mi zas zaspievaš, prídem znova, znova"
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # Peter Tóth 08.08.2015 16:02
Pozdravujem do Terchovej.Volám sa Peter Tóth a som z Košíc.Tento rok sme sa dohodli s rodinkou,že strávime všetci príjemný koniec týždňa v Terchovej.
Na naše sklamanie sme sa dozvedeli,že program detských súborov už skonči a ďalší program bude až v sobotu.Večerný program venovaný p.Meškovi bol totálny prepadák.Pán režisér sa tejto téme ani nepriblížil.Sko ro všetky celky čo vystúpili si hrali svoj štýl hudby a bol skoro totožný z programu z predošlého ročníka.Akurát hudobný vstup speváckej skupiny Podolie a hudby Martinky Bobáňojej sa téme venovali asi zodpovednejšie. Detský program v sobotu mal zahojiť naše sklamanie s piatka,ale nestalo sa.Otvorenie skvelé,konečne Terchová.To čo prišlo potom,zasa monotónnosť,sam é hry.Teenegerky hrajúce sa na maličké.Goralsk ý súbor zahojil naše sklamanie,takýt o folklór je ťahákom pre začínajúcich folklóristov.Ča kali sme aj na domáci Terchovček,ktor ý sme v minulosti videli v plnej sile vo Východnej,ale opäť nič. Podľa čoho sú zostavované programi?Sobotň ajší Galaprogram bol ukážkou totálneho braku.Kabaretné čísla vhodné do hotela Karlton v Bratislave podfarbovala kapela Banda.Myslel som,že sa mi sníva.Koláž World music je asi výsmechom divákov na folklórnom poli.Hudobníci z folklórnymi koreňmi,pracujú ci v rozhlase a hlavne ako metodici NOC.Nie som proti takejto hudbe,rád si vypočujem rôzne verzie skoro folklóru,ale toto je hudba na Bažant pohodu,alebo na World music festival.Skrátk a celý sobotňajší program bol nezáživný.Poteš ila ma Muzička z Bratislavy a ich hosť rómsky spevák.Ten zaujal isto aj iných.Chcel som odísť,ale manželka chcela zažiť Terchovský SO.Program totožný,ako predošlé ročníky s malými zmenami.Pieseň v ,,Dolinách´´ma prekvapila,ale nakoľko vznikla v Terchovej,bol som ochotný privrieť oči.Po prvých tónoch piesne ,,NA ORAVE DOBRE´´so sa zobral a protestatívne som odišiel!
Ráno sme sa zbalili a odcestovali domov do Košíc.Nahnevaní ,a hlavne z pocitom NIKDY VIAC!!!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+13 # Starosta obce 09.08.2015 22:14
Pán Tóth, mrzí nás, že sme sa netrafili s programom pre Váš vkus. Bol som na sobotňajšom programe aj ja a keď som videl, že Terchovský symfonický orchester tisícky divákov nechcelo pustiť z javiska, bol som spokojný. Nie každému sa však všetko musí páčiť.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
-4 # Peter 14.08.2015 14:15
Pozdravujem pán starosta!
Dnes som prechádzal Žilinou a mal som čas,tak Vám chcem odpovedať.
Zajímal by ma na koľkých festivaloch ste sa zúčastnili a ste vôbec folklòrista
Viete koľko percent folklóridtov
bolo v hladisku?
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+4 # Starosta obce 14.08.2015 14:28
Dobrý deň,
nie som folklorista, ale folklór sa mi páči. Zúčastnil som sa na veľa festivaloch u nás aj v zahraničí. Nerobíme štatistiku folkloristov v hľadisku ale u nás na festivale vystúpilo viac ako 1200 účinkujúcich a 99% z nich robilo folklór.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

 

partneri-JD

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.