Počas Jánošíkových dní môžete zažiť aj mnoho iného

91206401Keďže nasledujúce dni budú v Terchovej patriť práve Jánošíkovým dňom (30. júl - 2. august 2015) pripravili sme si pre vás kratší súhrn aktivít, ktoré môžete v Terchovej popri folklóre zažiť. Terchová totiž ponúka množstvo atrakcií, pre návštevníkov každého veku a pohlavia. Určite sa oplatí navštíviť Kostol sv. Cyrila a Metoda, kde si môžete pozrieť ručne vyrezávaný terchovský betlehem. Rovnako, ak budete mať chvíľku čas, oplatí sa vidieť okrem sochy nášho hrdinu Juraja Jánošíka aj krížovú cestu na vrch Oravcové. Ak budete mať času viac, spestrite si pobyt na niektorej z množstva turistických trás, ktoré ponúkajú viac ako 200 km značených chodníkov. Na množstvo z nich môžete využiť kabínkovú lanovku na Chleb, v ktorej sa môžete zviesť v kabínke symbolizujúcej Jánošíkov poklad. Terchovú si môžete obzrieť aj z vozňov Turistického vláčika, ktorý vás prevezie po tých najzaujímavejších miestach spolu s výkladom sprievodcu. Okrem toho sa môžete z Vrátnej, či Štefánovej zviesť na profi kolobežkách, či zažiť adrenalín v lanovom parku.

Počas piatka a soboty Jánošíkových dní od 23:30 až do 2:30 hod rannej budete mať možnosť v RIC Terchovec si zahrať a zaspievať pravú terchovskú muziku. Samozrejme môžete využiť kryté bazény, či športovú časť tohto zariadenia. Rovnako si v tomto zariadení môžete obzrieť výstavu terchovských výtvarníkov Petra Šveca a Štefana Tlacháča.

Výstavy sú pripravené aj v novej galérii umenia, ktorá sa nachádza v nadstavbe obecného úradu v Terchovej. Tam okrem stálej expozície výtvarných diel, ktoré pochádzajú z maliarskych plenérov, ktoré sa tu pravidelne konávajú, môžete nájsť aj tématickú výstavu s názvom JÁNOŠÍK V ĽUDOVOM VÝTVARNOM UMENÍ.

Samozrejme nesmieme opomenúť ani široký program samotných Jánošíkových dní, ktorý vám je k dispozícii v nasledujúcom linku.

Vidíme sa v Terchovej!

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

  1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články