Pozvánka na sobotu Jánošíkových dní 2015

konanieNajbohatšiu dávku folklóru si v Terchovej môžete vychutnať v sobotu 1. augusta 2015. Program začína o 10:00 hod v RIC Terchovec vernisážou výstavy terchovských umelcov Petra Šveca a Štefana Tlacháča. Rovnako od 10:00 hod môžete v šapitó navštíviť predstavenia folklórnych súborov ĽH bratov Balvoňovcov, MSS Lidovec zo Solčian, Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov, Hnojňaňe z Mihaľovec. Amfiteáter privíta už od 13:00 hodiny deti z folklórnych súborov zo žilinského samosprávneho kraja.

Predstavia sa Turiec z Martina, Pramienok z Liptovského Mikuláša, Sliačanček z Liptovských Sliačov, Goral z Hladovky, Slniečko zo Starej Bystrice, Cipovička zo Žiliny, Terchovček. 

14:45 hod sa rovnako na amfiteátri uskutoční program seniorov s účinkujúcimi ako sú Senior klub Družba z Trenčína, Kubánkov sen z Bratislavy, FS Senior Vršatec z Dubnice nad Váhom, Folklórny klub Omladina z Košíc, Tanečnice z Lúčnice – seniorky z Bratislavy, Železiaristi – Žezlo z Košíc, FS Vagonár – Stará škola z Popradu, FS Magurák z Kežmarku, FS Ekonóm – seniori z Bratislavy, FS Oravan – seniori z Nižnej na Orave, FS Gymnik – seniorky z Bratislavy, FS Oprášené krpce zo Žiliny, Hňojňane z Mihaľovec, Mužská spevácka skupina z Chrenovca-Brusna, Lojzo Štofega a spol. z Michaloviec, Pavol Liščák, Vladimír Michalec, Pavol Ježík, Emil Trgiňa, Štefan Sadovský, Imro Oravec, Alino Špaček a ďalší. 

O 15:00 hod sa bude v Kultúrnom dome Andreja Hlinku premietať film JÁNOŠÍK, pri príležitosti 80. výročia jeho nakrútenia.

O 17:00 v šapitó sa predstaví Slovenská world music. O hodinu neskôr bude nasledovaťobľúbená škola ľudového tanca. Učiť sa budeme tance z Terchovej ako aj rómske tance.

Na amfiteátri o 20:30 začína galaprogram s názvom IŠLA HUDBA NA VANDROVKU, v ktorom účinkujú: Vincent Krkoška, FS Rozsutec, Muzyka Orawska (Poľsko), İstanbul SiS Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Turecko), Banda a CreDance, Musica Folklorica (Česko), Muzička a tanečníci, Terchovský symfonický orchester. V závere programu je pripravený ohňostroj.

V šapitó sa budete môcť baviť až do skorých ranných hodín na ľudovej veselici. 

Sobota 1. augusta

10.00 RIC Terchovec

PETER ŠVEC & ŠTEFAN TLACHÁČ
Vernisáž výstavy
kurátor: Peter Cabadaj

Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

  • 10.00 ĽH bratov Balvoňovcov
  • 10.30 MSS Lidovec zo Solčian
  • 11.05 Nadšenci terchovskej muziky z Dolniakov
  • 11.35 Hnojňaňe z Mihaľovec

13.00 Amfiteáter Nad bôrami
RAPOTANKY
Program detských folklórnych súborov zo Žilinského samosprávneho kraja

účinkujú: detské folklórne súbory Turiec z Martina, Pramienok z Liptovského Mikuláša, Sliačanček z Liptovských Sliačov, Goral z Hladovky, Slniečko zo Starej Bystrice, Cipovička zo Žiliny, Terchovček

príprava: Liptovské kultúrne stredisko, réžia: Mária Palasthyová, odborná spolupráca: Miroslava Palanová, inšpicientky: Michaela Košová, Simona Dikaszová, moderujú: deti zo súborov

14.45 Amfiteáter Nad bôrami

SENIORI V.
Nadšenie, radosť, krása …

účinkujú: Senior klub Družba z Trenčína, Kubánkov sen z Bratislavy, FS Senior Vršatec z Dubnice nad Váhom, Folklórny klub Omladina z Košíc, Tanečnice z Lúčnice – seniorky z Bratislavy, Železiaristi – Žezlo z Košíc, FS Vagonár – Stará škola z Popradu, FS Magurák z Kežmarku, FS Ekonóm – seniori z Bratislavy, FS Oravan – seniori z Nižnej na Orave, FS Gymnik – seniorky z Bratislavy, FS Oprášené krpce zo Žiliny, Hňojňane z Mihaľovec, Mužská spevácka skupina z Chrenovca-Brusna, Lojzo Štofega a spol. z Michaloviec, Pavol Liščák, Vladimír Michalec, Pavol Ježík, Emil Trgiňa, Štefan Sadovský, Imro Oravec, Alino Špaček a ďalší

námet, scenár, realizácia: Alojz Špaček, asistenti realizácie: Naďa Čermáková a vedúci súborov

15.00 Kultúrny dom A. Hlinku

JÁNOŠÍK
Premietnutie legendárneho filmu pri príležitosti 80. výročia jeho nakrútenia, v titulnej úlohe: Paľo Bielik

réžia: Martin Frič, vstupný príhovor: Peter Cabadaj

 

17.00 Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

BANDA
Slovenská world music

18.00 Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

ŠKOLA ĽUDOVÉHO TANCA (pre všetkých)
Tance z Terchovej a rómske tance

učitelia: V. Michalko, A. Lincke, P. Vajda, J. Miko-Kopýtko, M. Kupcová, V. Krištofová, hrá: Muzička

20.30 Amfiteáter Nad bôrami

IŠLA HUDBA NA VANDROVKU
Medzinárodný večer

účinkujú: Vincent Krkoška, FS Rozsutec, Muzyka Orawska (Poľsko), İstanbul SiS Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (Turecko), Banda a CreDance, Musica Folklorica (Česko), Muzička a tanečníci, Terchovský symfonický orchester

konferans: Michaela Pastorková, scenár, réžia: Vladimír Moravčík

OHŇOSTROJ

23.00 Šapitó pod amfiteátrom Nad bôrami

BOROVIENKA Z LANČÁRA
Ľudová veselica

Zobraziť celý program Jánošíkových dní 2015

Informácie o vstupenkách

Mapa areálu:

Ukázať na mape dôležité miesta

Počas Jánošíkových dní môžete zažiť aj mnoho iného

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

  1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články