Zhrnutie sobotňajšieho programu Jánošíkových dní v Terchovej

DSC 2527Sobotňajší program začal už o 9:00 hod v šapitó, kde vystúpila Kysucká muzika ŠTEFANA STOPKU, FS STRANÍK, HELIGÓNKY z Kysúc (Matúš Hodás z Kysuckého Lieskovca, Katka a dedko Kubačákovci z Turzovky), Mužský spevácky spolok JAROVCE, BYSTRICKÁ KASŇA A VLASTA MUDRÍKOVÁ. Medzitým sa v budove Terchovskej galérie umenia na obecnom úrade uskutočnila vernisáž výstavy Zdena Horeckého s výberom jeho tvorby.

Na pravé poludnie vystúpili detské folklórne súbory Chotárik z Terchovej, Lieska zo Žiliny, Malé Lúčiarky, Lúčik z Turčianskych Teplíc, Polhorská muzika, Studnička spod Babej Hory z Oravskej Polhory, Trnkárik zo Žaškova, Oščadnička z Oščadnice, Liptáčik z Ružomberka, Cindruška z Liptovského Hrádku, Adrián Matis z Oravskej Polhory, Eva Pindiaková zo Sihelného, Sofia Králiková zo Starej Bystrice.

Po nich sa predstavili seniori folklórnych súborov Ekonóm – seniori z Bratislavy, Senior Vršatec z Dubnice nad Váhom, Jánošík – senior z Partizánskeho, Magurák z Kežmarku, Vagonár – Stará škola z Popradu, Devín – seniori z Bratislavy, FSk Rovina z Dlhého Klčova, ŽSK Čemerňanka z Pustého Čemerného, MFSS Hnojňaňe, Zemplínska Svojina z Michaloviec, MSK Hájiček z Chrenovca-Brusna, Imro Oravec, Dušan Frko a ďalší.

Pre nadšencov kinematografie bolo v kultúrnom dome pripravené premietanie prvého slovenského celovečerného kresleného filmu Zbojník Jurko pri príležitosti 40. výročia jeho nakrútenia.

V šapitó sa podvečer predstavili detské folklórne súbory z Terchovej, MSS LIDOVEC, HNOJŇAŇE ČEMERŇANKA DVOJO zo Zemplína.

Potom sa stala Terchová metropolou Heligónky. Na úvod sa uskutočnila škola hry na tento nádherný hudobný nástroj a následne sa Terchová zapísala do knihy rekordov vďaka najväčšiemu počtu spoločne hrajúcich heligónkarov na jednom mieste.

Večerný galaprogram na amfiteátri s názvom „HEJ LEBO TANCUJ, LEBO PÍSKAJ...“ sa niesol v skutku skvelej atmosfére vďaka skupinám Babkiny vnuki (Rusko), SLPT Žerotín (Česko), heligónkovej paráde Roberta Gotera (Slovinsko) a Martina Čerňanského s Krasňacami a FS Mostár Na záver nesmel chýbať monumentálny Terchovský symfonický orchester.

Po ohňostroji sa návštevníci zabávali v šapitó pri ľudovej hudbe Mareka Krištofíka a na ľudovej veselici v RIC Terchovec, kde hrala BOROVIENKA z Lančára.

Nenechajte si újsť ani nedeľu a záverečný program 54. ročníka Jánošíkových dní v Terchovej.

Fotografie - Autor: Milan Kosec
Fotografie - Autor: Perer Reefee
Fotografie - Autor: Frantošek Mucha
Zdeno Horecký vernisáž obrazov - Autor: František Mucha
Všetky informácie o Jánošíkových dňoch

Fotoreport - František Mucha

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=eBfBrM61m1M{/youtube}

Fotoreport: Zdeno Horecký vernisáž obrazov - František Mucha

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=tMVD4OmM8Q0{/youtube}

Komentáre (0)

K tomuto článku zatiaľ nie sú publikované žiadne komentáre

Komentujte

  1. Pridávate komentár ako hosť. Registrovať alebo prihlásiť sa do Vášho účtu.
0 Použitých znakov
Prílohy (0 / 3)
Share Your Location

Novinky do emailu

Dostávajte informácie o novinkách z nášho webu pravidelne raz týždenne do emailu.

Please enable the javascript to submit this form

Podobné články