unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

jd-18-top

vsetky-info

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jánošíkove dni 2017

Terchová je držiteľom ďalšieho Slovenského rekordu

certifikat-slovensky-rekord-17Počas uplynulého ročníka Jánošíkových dní v Terchovej sme chceli prekonať slovenský rekord v najväčšom počte spoločne hrajúcich muzikantov na klávesovej harmonike v rámci folklórneho podujatia. Vo festivalovom stane sa zišlo a spoločne si zahralo nakoniec iba 61 akordeonistov. Neprekonali sme tak desaťročný rekord z Rajeckých Teplíc, ktorý vytvorilo dovedna 101 akordeonistov. Po neúspešnom pokuse navrhol divákom komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svítok, aby zatlieskali organizátorom i akordeonistom dlhšie ako tri minúty a pokúsili sa vytvoriť ustanovujúci rekord v najdlhšom potlesku účinkujúcim. To sa nakoniec aj podarilo a ľudia svojím vyše 10 minútovým potleskom ustanovili slovenský rekord, ktorý má hodnotu 10 minút a 13 sekúnd za čo skutočne ďakujeme.

Minulý rok sa nám podarilo taktiež pokoriť slovenský rekord v hre na heligónku, kde sa na jednom pódiu zišlo a zahralo dovedna 227 heligónkarov.

Všetky informácie o Jánošíkových dňoch 2017

Základné informácie o Jánošíkovych dňoch 2017

DSC 2527Obec Terchová vás pozýva na jubilejný 55. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni, ktoré sa uskutočnia 3. - 6. augusta 2017 v Terchovej! Všetci v Terchovej pilno pracujeme na tom, aby vo vás atmosféra festivalu a vybraní účinkujúci zanechali nezabudnuteľné pocity. Tešíme sa na vás!

Registrácia stánkového miesta - Jánošíkove dni 2017

stanky-jdPrenájom stánkových plôch počas Jánošíkových dní je v réžii obce Terchová. Pre registráciu je potrebné vyplniť formulár. Formulár je možné vyplniť a zaslať online alebo si formulár stiahnite a vytlačte, vyplňte a zašlite poštou na Obecný úrad Terchová. Pomôžete nám tak získať údaje potrebné pre výberový proces ako aj lokalitu Vášho stánku. Pred vyplnením si prosím prečítajte všeobecné podmienky.

Termín konania Jánošíkových dní je 3. - 6. augusta 2017.

55. ročník Jánošíkových dní - PRÍPRAVY NA JUBILEUM SÚ V PLNOM PRÚDE

REE 4542 - reefe WEBSIZEOrganizátori Jánošíkových dní už na jeseň 2016 informovali verejnosť, že 55. ročník tohto medzinárodného folklórneho festivalu sa uskutoční 3. – 6. augusta 2017. V piatok, 20. januára, zasadol prvý raz v tomto roku organizačný štáb, ktorý ocenil skutočnosť, že Jánošíkove dni môžu počítať s finančným príspevkom schváleným zo strany Fondu na podporu umenia. Nasledujúci príspevok šéfdramaturga festivalu Petra Cabadaja bližšie ozrejmuje ideový a dramaturgický koncept pripravovaného jubilejného ročníka „terchovského štátneho sviatku“.

Vizuál Jánošíkových dní 2017

vizual-jdV dňoch od 3. do 6. augusta 2017 sa uskutoční jubilejný 55. ročník Jánošíkovch dní v Terchovej. Prinášame vizuál tohto jedinečného terchovského podujtia.

Jánošíkove dni 2017 - termín konania

JD-17-fbObec Terchová vás pozýva na jubilejný 55. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni, ktoré sa uskutočnia 3. - 6. augusta 2017 v Terchovej! Všetci v Terchovej pilno pracujeme na tom, aby vo vás atmosféra festivalu a vybraní účinkujúci zanechali nezabudnuteľné pocity. Tešíme sa na vás!

Svoju účasť na podujatí môžete potrvdiť aj na udalosti na facebooku

 

partneri-jd

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.