unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

jd-18-top

vsetky-info

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Základné informácie o Jánošíkovych dňoch 2017

DSC 2527Obec Terchová vás pozýva na jubilejný 55. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni, ktoré sa uskutočnia 3. - 6. augusta 2017 v Terchovej! Všetci v Terchovej pilno pracujeme na tom, aby vo vás atmosféra festivalu a vybraní účinkujúci zanechali nezabudnuteľné pocity. Tešíme sa na vás!

 

Program:

V rámci 55. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sa na šiestich pódiách (amfiteáter Nad bôrami, festivalové šapitó, areál pod sochou Juraja Jánošíka, Relaxačno-informačné centrum Terchovec, Kultúrny dom A. Hlinku, Terchovská galéria umenia) predstaví takmer 1 300 účinkujúcich zo Slovenska, Česka, Gruzínska, Macedónska a Poľska. Organizátori prosia divákov, ktorí prídu na programy do amfiteátra Nad bôrami, aby v prípade nepriaznivého počasia nepoužívali dáždniky, ale pršiplášte.

Zobraziť program Jánošíkoch dní 2017

Vstupenky:

Predpredaj lístkov

  • bude prebiehať na portáli Predpredaj.sk
  • od 20. 6. 2017, Združenie turizmu Terchová (tel. 041 5993100)

Predaj lístkov počas festivalu

  • festivalový areál

Všetky informácie o vstupenkách na Jánošíkove dni

Doprava cez Terchovú

Počas Jánošíkových dní, presnejšie od 4. do 6. 8. 2017, bude na ceste č. II/583 v obci Terchová:

  • v piatok 4. 8. v čase od 16.00 h do 21.00 h
  • v sobotu 5. 8. v čase od 10.00 h do 21.00 h
  • v nedeľu 6. 8. v čase od 9.00 h do 17.00 h

úplná uzávierka dopravy!

Uzávierka dopravy nebude platiť pre účastníkov festivalu, linkové autobusy SAD, vozidlá zásobovania a vozidlá s právom prednostnej jazdy. Tranzitujúci majú možnosť obchádzky, ktorá bude vyznačená dopravnými značkami. Na parkovanie vozidiel účastníkov festivalu budú vyčlenené krajnice miestnych komunikácií v obci a označené verejné priestranstvá. Plynulosť dopravy bude na exponovaných miestach v obci zabezpečená aj prostredníctvom svetelného signalizačného zariadenia a organizátormi podujatia.

Informácie pre stánkarov

V prípade, že máte záujem o prenájom stánkových plôch počas Jánošíkových dní 2017 kliknite na nasledujúci odkaz, kde sa dozviete viac.

Všetky informácie o Jánošíkových dňoch nájdete na www.janosikovedni.sk

http://www.janosikovedni.sk/kontakty/pre-stankarov

Komentáre ku článku:   

 
0 # Jan Vidrnak 06.08.2017 20:37
Zdravím, mám pripomienku k predaju lístkov do budúcnosti. Neuvažujete hlavne v piatok keď je najväčší nával na kúpu vstupeniek uvažovať pred jednotlivými stánkami vytvoriť prístup k nim z prenosných zábradlí. Takto si tam návštevníci vytvoria viacej radov k predajnému stánku, je tam potom chaos,hádky a ešte tlačia sa z boku.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # Jan Vidrnak 06.08.2017 20:42
Zdravím, škoda že celý priebeh slávnosti aj v minulosti kazí neodnášanie odpadkov z naplnených igelitových vriec. Neviem ako je to nastavené ale podľa mňa min 1x za 2-3 hodiny by to mal niekto vynášať. Vypadá to veľmi . veľmi zle a strašne to zapácha.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Jan Vidrnak 06.08.2017 20:45
Zdravím, neuvažujete vybudovať ďalšie miesta na sedenie na hlavnom anfiteátry v priestore medzi bufetmi a lavičkami. Návštevníci, ktorým sa neujde miesto musia sedieť na tráve a pritom si zaplatia nie lacný lístok.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Jan Vidrnak 06.08.2017 20:50
Zdravím, neuvažujete na hlavnom pódium zaviesť na svetelnej tabuli texty piesní hlavne počas vystúpenia synfonického orchestra. Som tiež folklorista, ale všetky slová nepoznám. Niektorí by si aj zaspievali ale kedže nepoznajú slová tak si len lalákajú.
Veľmi pekne sa vám to podarilo pri hraní na harmonikách aj keď sa nedosiahol rekord.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Jan Vidrnak 06.08.2017 20:54
Zdravím, neviem ako viete ovplyvniť stánkarov - bufetárov hore v anfiteátry. Neviem prečo nemajú v ponuke aj 0,3 dcl čapované nápoje ale len 0,5 l.
Podľa mňa je to nútenie väčšieho množstva nápoja, ktorý si musím odobrať a pritom ľudia majú záujem aj o menšie dávkovanie
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

 

partneri-jd

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.