unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

jd-18-top

vsetky-info

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Terchová je držiteľom ďalšieho Slovenského rekordu

certifikat-slovensky-rekord-17Počas uplynulého ročníka Jánošíkových dní v Terchovej sme chceli prekonať slovenský rekord v najväčšom počte spoločne hrajúcich muzikantov na klávesovej harmonike v rámci folklórneho podujatia. Vo festivalovom stane sa zišlo a spoločne si zahralo nakoniec iba 61 akordeonistov. Neprekonali sme tak desaťročný rekord z Rajeckých Teplíc, ktorý vytvorilo dovedna 101 akordeonistov. Po neúspešnom pokuse navrhol divákom komisár Knihy slovenských rekordov Igor Svítok, aby zatlieskali organizátorom i akordeonistom dlhšie ako tri minúty a pokúsili sa vytvoriť ustanovujúci rekord v najdlhšom potlesku účinkujúcim. To sa nakoniec aj podarilo a ľudia svojím vyše 10 minútovým potleskom ustanovili slovenský rekord, ktorý má hodnotu 10 minút a 13 sekúnd za čo skutočne ďakujeme.

Minulý rok sa nám podarilo taktiež pokoriť slovenský rekord v hre na heligónku, kde sa na jednom pódiu zišlo a zahralo dovedna 227 heligónkarov.

Všetky informácie o Jánošíkových dňoch 2017

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

 

partneri-jd

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.