unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

vsetky-info

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Zhodnotenie Jánošíkových dní 2019

dakujemeNedávno skončený 57. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej, ktorý sa konal v dňoch 31. júla. – 4. augusta 2019, bol v znamení kľúčového slova Muzikant. Organizátori si dôstojnou formou pripomenuli a uctili výročia mnohých žijúcich aj nežijúcich terchovských, respektíve slovenských muzikantských osobností.  

Celkovo sa v rámci 39 programových blokov predstavilo na ôsmich pódiách vyše 1 650 účinkujúcich zo Slovenska, Česka, Poľska, Ruska a Srbska. Popri dominantných folklórnych programoch nechýbali ani zaujímavé a divácky obľúbené sprievodné akcie: voľné hranie, muzikantské dielne, prezentácia ľudových umelcov, remeselné dielne, tanečný dom pre deti aj dospelých, výstavy, prezentácia knihy, divadelné predstavenie, muzikál, premietnutie filmov... Veľký záujem a ohlas vyvolalo slávnostné sprístupnenie stálej expozície Symbolického Jánošíkovho domu v jeho rodnej osade Jánošovia, spojené s dražbou repliky historickej valašky legendárneho zbojníckeho kapitána. Informovali o tom viaceré elektronické aj printové médiá. Podarilo sa tiež prekonať vlastný slovenský rekord v najväčšom počte spoločne hrajúcich heligonkárov (prišlo 305 slovenských, českých a poľských muzikantov). Až päť festivalových programov išlo v priamom televíznom a jeden v priamom rozhlasovom prenose!

Jánošíkove dni - 2019

DSC 2527Pripravovaný 57. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove dni v Terchovej sa uskutoční v dňoch 31. júla až 4. augusta 2019. Hlavným organizátorom podujatia je Obec Terchová, spoluorganizátormi sú Žilinský samosprávny kraj a Krajské kultúrne stredisko v Žiline. Z verejných zdrojov ho podporil Fond na podporu umenia. Tento populárny a divácky vyhľadávaný festival má už dvadsaťosem rokov medzinárodný charakter, pričom za ten čas sa na ňom predstavilo niekoľko tisíc účinkujúcich z vyše 30 krajín sveta.

 

partneri-jd-19

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.