unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jasličkovú pobožnosť v Terchovej pripravujú už 39 rokov

jaslickova-13-tasrPiesne a scénky o narodení Ježiša Krista sú hlavným motívom ľudového muzikálu Jasličková pobožnosť, ktorý dnes v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej už po 39. raz predstavilo približne 140 tanečníkov, spevákov, muzikantov a recitátorov z celej terchovskej doliny.

Na úvod premietli podľa dlhoročného režiséra Jasličkovej pobožnosti a zároveň riaditeľa Miestneho kultúrneho strediska (MKS) v Terchovej Rudolfa Patrnčiaka krátky film, v ktorom predstavili zimnú Terchovú. „To, kde sa podujatie koná. To, čo si namýšľame, že podujatím vytvárame. Navodzujeme situáciu, ako keby sa Ježiško narodil v Terchovej. Tu chodia ľudia z celého Slovenska aj zo zahraničia – z Česka, Poľska, ktorí možno nikdy neboli v Terchovej. Prišli len na toto podujatie, lebo sa o ňom dopočuli. Tak im ukazujeme krásu kraja, v ktorom sa Jasličková koná,“ povedal Patrnčiak.

Celý článok si môžete prečítať na TERAZ.sk

Komentáre ku článku:   

 
0 # Peter Š. 29.12.2013 21:12
Túto udalosť doporučujem všetkým vidieť. Je to zaujímavá a pekná udalosť. Ja som ju videl po 1. krát a určite to zopakujem.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.