unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jasličková pobožnosť 2013 - video

jaslickova-13-videoPiesne a scénky o narodení Ježiša Krista sú hlavným motívom ľudového muzikálu Jasličková pobožnosť, ktorý v kostole sv. Cyrila a Metoda v Terchovej už po 39. raz predstavilo približne 140 tanečníkov, spevákov, muzikantov a recitátorov z celej terchovskej doliny.

 

Autorom videa je František Mucha

Video

Komentáre ku článku:   

 
+12 # Andrea 28.12.2013 10:39
Veľmi pekne ďakujem za toto video.Veľmi ma potešilo a spríjemnilo nám Vianoce. Moji rodičia pochádzajú z Terchovej a preto mám veľmi vrúcny vzťah k tejto krásnej časti Slovenska a k jej kultúrnym tradíciám. A keďže sa málokedy dostanem na Terchovú som vďačná za každý program v TV alebo v rozhlase,keď môžem vidieť a počuť Terchovskú muziku. Dobrý nápad nahrať toto video, určite veľa ľudí si ho pozrie.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+5 # Vojto 30.12.2013 20:34
Srdečne pozdravujem do Terchovej.Aj keď s odstupom času, ale predsa sa mi podarilo pozrieť Vašu Jasličkovú pobožnosť Terchová 2013. Mal som už raz možnosť vidieť i počuť túto Vašu klenotnicu náboženskej i ľudovej oslavy, ktorá vo mne zanechala nezabudnuteľné spomienky. Chráňte a zveľaďujte toto bohatstvo, ktoré máte a z ktorého odovzdávate aj iným. Veľká vďaka, obdiv a uznanie Vám všetkým v Terchovej.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Maros 03.01.2014 19:23
Pozdravujem Terchovú a všetkých účinkujúcich Jasličkovej pobožnosti.
4 roky som sledoval túto slávnosť v televízii LUX. Hudba a spev ma očaril natoľko, že som neváhal prísť z východného Slovenska k Vám vidieť a prežiť to naživo. Taký silný zážitok aký som prežil medzi Vami nezabudnem. Prajem Vám všetkým v Novom roku veľa zdravia, dobrých nápadov pre pokračovanie tradícii. Vďaka a teším sa na ďalšie pokračovanie o rok:-)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+2 # stefan 09.01.2014 08:17
Terchova, Terchova tęsknie za Tobą
Pozdrowienia z Polski
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.