unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Jasličková pobožnosť na RTVS

jaslickova-13-videoJasličkovú pobožnosť z Terchovej počas minuloročných Vianoc zdokumentovala RTVS, ktorá túto jedinečnú terchovskú udalosť, ktorá žne úspech nielen v Terchovej, ale aj Bratislave a Žiline, odvysiela v relácii Kapura na druhom programe v troch termínoch:

  • 20.12.2014 – 13:30 hod.
  • 21.12.2014 – 08:25 hod.
  • 27.12.2014 – 08:30 hod.

Prajeme vám príjemné sledovanie.

V roku 1975 túto slávnosť zaviedol vtedajší správca farnosti Páter Jozef  Šabo, SVD.  Neskôr (v roku 1980) touto úlohou poveril Ruda Patrnčiaka, ktorý ju pripravuje až do dnešných dní a dotvoril ju do dnešnej podoby.

 

Komentáre ku článku:   

 
+4 # Mária 20.12.2014 14:33
Dobrý deň Terchovčania! Práve som videla vašu Jasličkovú pobožnosť v RTVS. Ťažko hľadať slová... niečo nádherné...všet kým, ktorí sa na tomto diele podieľali patrí veľká vďaka. S úctou Mária Králiková
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.