unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

JASLIČKOVÁ POBOŽNOSŤ na obrazovkách RTVS

jaslickova-14-rtvsRok 2014 bude jubilejný aj pre známe kultúrno-duchovné podujatie v našej obci JASLIČKOVÁ  POBOŽNOSŤ. Počas Vianočných sviatkov – 25. decembra 2014 už po 40-krát budeme mať možnosť uvidieť toto jedinečné podujatie na severe Slovenska, ktoré počas svojej histórie prerástlo svojím významom hranice nielen našej obce, ale aj regiónu.

V roku 1975 túto slávnosť zaviedol vtedajší správca farnosti Páter Jozef  Šabo, SVD.  Neskôr (v roku 1980) touto úlohou poveril Ruda Patrnčiaka, ktorý ju pripravuje až do dnešných dní a dotvoril ju do dnešnej podoby.

 

Počas týchto dní, 25. – 26. januára 2014, televízna spoločnosť RTVS so svojím štábom natočila 40-minútový televízny záznam, ktorý odvysiela 28. decembra 2014 v relácií KAPURA.

Umelecký vedúci a režisér Rudo Patrnčiak ďakuje všetkým účinkujúcim za ich zodpovedný prístup, ochotu a trpezlivosť počas natáčania.
Poďakovanie patrí aj súčasnému správcovi farnosti pátrovi Pavlovi Krutákovi, SVD a celému televíznemu štábu RTVS.

Verím, že aj toto dielo obohatí nedávne prestížne ocenenie terchovskej muziky, ktoré získala 5. decembra 2013 v Azerbajdžanskom BAKU – zápis do celosvetového zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva ľudstva UNESCO.

Rudolf Patrnčiak

Komentáre ku článku:   

 
+5 # Zuzana 27.01.2014 18:48
Super práca pán Patrnčiak,ďakuj eme Vám aj všetkým ostatným, ktorí sa na tvorbe podieľali. S pozdravom Zuzana Sekerková
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # jozef 14.12.2014 12:23
dobry den,prosim vas kedy sa zacne jaslickova poboznost?chcel by som ist do terchovej na nu len neviem najst cas ze kedy bude
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.