unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

NA SKLE MAĽOVANÉ opäť v Terchovej

na-skle-malovane-14-2Legendárny muzikál NA SKLE MAĽOVANÉ je pôvodne poľský muzikál upravený do slovenčiny.
Muzikál bol skoro 30 rokov v repertoári Slovenského národného divadla, kde sa odohralo celkovo 648 predstavení. Do hlavnej postavy muzikálu, Juraja Jánošíka bol vtedy obsadený Michal Dočolomanský.

V roku 2005 Na skle maľované znovu naštudovalo Divadlo Nová scéna. Režisérom bol Ján Ďurovčík, posledné predstavenie sa uskutočnilo v posledný deň roka 2009.

 

V úlohe Jánošíka sa môžete tešiť na Janka Slezáka, ďalej uvidíte Martu Sládečkovú, Zuzanu Tlučkovú, Katarínu Hasprovú, Ivana Vojteka, Pavla Topoľského, Karola Čálika, Romana Fédera,Martina Hudeca a mnohých ďalších.

Predstavenie Na skle maľované sa uskutoční 9. 08. 2014 o 21:00hod v amfiteátri v obci Terchová.

Lístky si môžete zakúpuť v sieti Ticketportal, Informačnom cetre Terchová a v cestovnej kancelárii Selinam

Komentáre ku článku:   

 
+13 # Katarína 10.08.2014 20:59
Čo napísať? Sklamanie... nie z hereckých výkonov, ale z organizácie. Pódium sa už ani nižšie nedalo postaviť, takže zážitok z vystúpenia mali len diváci v prvých troch radoch, ktorí si "rezervovali" miesta. Zvyšok mohol naťahovať krk, aby vôbec videl hornú polovicu tiel účinkujúcich počas tanečných choreografií. Ešteže J. Slezáček vysoko skákal roznožky! Scény, ktoré hrali herci posediačky, som si mohla akurát domýšľať. Aspoň, že ozvučenie bolo mohutné.
Škoda, že na amfiteátri nebol využitý ten priestor, ktorý toto prostredie samo ponúka. Zaplatiť pomerne vysoké vstupné a vidieť hercov ako "mravčekov" alebo im vidieť ledva polovičku tela sa neoplatilo a predstavenie ako také tým pre mňa stratilo svoje čaro. To,čo som videla so vstupenkou, som mohla vidieť aj spoza plota a bez vstupenky.
Jediné šťastie, že dej tohto predstavenia poznám z dôb minulých :)
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Katarína 11.08.2014 22:20
Oprava: ospravedlňujem sa za zlé uvedenie mena - hl. postavu stvárnil p. J. Slezák.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+3 # Andy 18.08.2014 13:24
To je fakt, že pódium bolo veľmi blízko, tým pádom sme videli účinkujúcich iba od pása...a diváci na "bočných krídlach" mali určite nepríjemné sledovanie a nevideli polovicu vecí, čo sa diali na pódiu, kvôli bočným čierným stenám.

Čakal som, že bude využitá krásna architektúra a prostredie Amfiteátru (ako tomu bolo pri Dočovi) no bohužiaľ, tí 4-ria pandúri by sa tam asi úplne stratili :(

K hereckým výkonom sa veľmi vyjadrovať nechcem, pretože to je aj o sympatiách, niekomu sa to páčiť mohlo, inému nie...len toľko, že Jánošík bol asi o triedu lepší...a Anička ma hlasovo celkom sklamala (a podľa rečí po koncerte asi viacerých).

Tak či onak, išlo o super !divadelné! vystúpenie. Na Amfiteáter sa to však priestorovo strácalo, a tým pádom to nemalo také čaro, akoby to malo v divadle...
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
0 # Eva 28.08.2014 21:56
Prisla som na dovolenku z Kanady a znamy kupili listokna skle malovane. Nikdy bi som nepovedala ze tato hra ma tak uputa,bol to zazitok najlepsi z celej mojej dovolenky. Dakujem hercom za skvelu hru aj ked troska prsalo to ale nezmenilo nic na hre. bolo to uzasne a nikdy na to nezabudnem aj som mala slzicky pripomenut si kusok domoviny.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.