unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Video a foto z Jasličkovej pobožnosti

jaslickova-15Jasličková pobožnosť každoročne do Terchovej pritiahne stovky návštevníkov. Výnimkou nebol ani tento rok, kedy na sviatok Božieho narodenia hostia, ale aj domáci zaplnili do prasknutia Kostol sv. Cyrila a Metoda. Viac ako 30 minútový záznam z tejto udalosti vám prináša František Mucha. Autorom fotografií je Milan Kosec.

Fotografie

Video:

Komentáre ku článku:   

 
+6 # Stieranka 06.01.2016 19:56
Nádherný program, je len škoda že nemáte profesionálne natočené ani jedno DVD s terchovskými Vianocami, tú nádheru predvádzate v cudzine, v Rakúsku vo Viedni krajanom, len doma nie je nič, prečo???? Veď folklór koledy by nás mala naučiť domovina, ale keďže to už naše staré matere neurobia, treba tú krásu zachovávať a opatrovať, naše školy by mali učiť naše krajové ľudové nárečia, ľudovú kultúru, spevy, tance, zachovávať kroje. Tie programy ktoré ukazujete cudzincom, krajanom, treba zväčšiť na DVD, mnohí by si ich kúpili, ale hlavne zostali by zachované pre naše deti. Vďaka za tú krásu, lebo nie je všetko len o peniazoch. Nech vám Boh pomáha. Vďaka
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 

Pridať nový komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť

Upozornenie:

Príspevky vyjadrujú názory čitateľov a nemožno ich v žiadnom prípade spájať s názormi redakcie. Diskusia nie je moderovaná a redakcia nemôže ovplyvniť jej obsah. Vyhradzujeme si však právo príspevky odstraňovať. Neprijateľné sú najmä texty urážlivé, vulgárne, rasistické alebo príspevky, ktoré sú neplatenou reklamou. Detaily o všetkých príspevkoch sú zaznamenávané.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.