unesco-terchova

Chcete odoberať novinky z tejto stránky? Použite RSS kanál! rss

facebook

verejne-osvetlenie

FacebookMySpaceTwitterGoogle Bookmarks

Polmaratón

Halušky Terchová

Pozývame vás na medzinárodnú súťaž vo varení a jedení bryndzových halušiek s názvom Halušky Terchová.

Terchová bude plná bryndze a halušiek, milovníkov halušiek a kuchárov, ktorí budú variť halušky.

Súťažiť budú družstvá aj jednotlivci v disciplínach ako varenie bryndzových halušiek, jedenie halušiek na čas, pitie žinčice, či jedenie syrovej nite.

Okrem súťaží vás zabavia vystúpenia najroznejšich hudobných skupín. Vstupné na MS vo varení a jedení bryndzových halušiek v Terchovej je 5 eur. V cene vstupného je okrem množstva zábavy aj porcia bryndzových halušiek (150 g).

Medzinárodné stretnutie zbojníkov

Budete svedkami jedinečného stretnutia zbojníkov v súboji o najlepší zbojnícky guláš, grilované špeciality, taktiež zaujímavých súťaží v sile, zručnosti a obratnosti pre deti aj dospelých. Podujatie spestrí lákavý kultúrny program – zbojnícky bál, ľudové remeslá, stretnutie s Jánošíkom, hádzanie valaškou, hľadanie zbojníckeho pokladu a iné.

História obce Terchová

Vyberte si z nasledovnej ponuky:

Zaujímavosti obce Terchová

Terchová je vyhľadávanou oblasťou turistického ruchu nielen kvôli svojim prírodným krásam, ale aj pre množstvo zaujímavosti, ktoré ponúka pre svojich návštevníkov. Asi najvyhľadávanejšou atrakciou je socha Juraja Jánošíka, ktorá sa nachádza v centre obce smerom do Vrátnej.

Medzi unikátnosť tohto regiónu nesporne patrí aj Krížová cesta na vrch Oravcové, ktorej autorom je akademický sochár Milán Opálka. Cesta bola vybudovaná v roku 2006 pri príležitosti sedemnásteho ročníka Cyrilometodských dní v Terchovej.

Okrem spomenutých atrakcií však Terchová ponúka aj množstvo iných zaujímavosti, ktoré nájdete práve v tejto kategórii.

Ubytovanie

Terchová ponúka pre svojich návštevníkov množstvo ubytovacích kapacít rôzneho druhu a kategórie. Je len na Vás, ktoré si zvolíte a prežijete v ňom jedinečné chvíle späté s návštevou Jánošíkoveho kraja.

Pre zobrazenie väčšieho množstva ubytovacích kapacít navštívte stránku Združenia Turizmu Terchová.

www.ztt.sk

Služby

Okrem množstva ubytovacích, stravovacích či iných zariadení, ktoré ponúkajú pre občanov a návštevníkov obce najrôznejšie služby, obec Terchová vybudovala Relaxačno-informačné centrum Terchovec, ktoré ponúka pre svojich hostí relax, oddych i športové vyžitie

Ponuka služieb v RIC - Terchovec

V sektore A - Nájdete pod jednou strechou turisticko-informačné centrum s ponukou možnosti surfovania po internete, športovú halu, kde je možnosť hrať tenis, volejbal, bedminton, florbal... Vedľa športovej haly je možnosť zahrať si  squosh, bowling, biliard, oceniť svoj športový výkon a doplniť telesné tekutiny v BARE.

V sektore B je žiadaný terchovský vodný svet. Obsahuje plavecko-relaxačný bazén (17,5x7x1,1-1,5), detský bazén, masážno-relaxačný bazén, vaňové vírivky, fínske sauny, parnú saunu, mokrý „barík“ pre doplnenie tekutín, fitness a miestnosť na cvičenie aerobiku. V tejto časti je i možnosť masáže.

Ostatné podujatia

Terchová sa so svojim množstvom organizovaných podujatí radí na popredné miesto medzi obcami a mestami na Slovensku.

Okrem hlavných podujatí, sa každoročne organizujú aj iné podujatia, ktorých obľuba z roka na rok rastie. Určite treba spomenúť Jasličkovú pobožnosť, Poďakovanie za lásku Jánovi Pavlovi II. či Poľovnícky deň sv. Huberta.

Sú tu však aj mnohé iné, opakujúce sa každoročne, v určitých časových intervaloch, či tie ktoré sa konajú len raz.

Gazdovské kone

Pozdvihnúť gazdovského ducha a ukázať, že gazdovia nevysedávajú len v krčme špinaví a smrdiaci od hnoja, sa rozhodla skupina terchovských nadšencov a pripravila preteky gazdovských koní. Autorom myšlienky bol Ján Grondžák. Už prvý ročník za hotelom Diery sa stretol s veľkým ohlasom a motivoval organizátorov do ďalších rokov.

Už niekoľko rokov sa však toto podujatie koná pod sochou Juraja Jánošíka, kde sa udomácnilo.

Terchovský Budzogáň

Fanúšikov Rockovej hudby každoročne víta Terchová s podujatím Terchovský Budzogáň. O tom, že sa im tu naozaj páči svedčí najmä ich neustále narastajúci záujem o tento festival. Niet sa však čomu čudovať. Okrem Kabátu sa tu vystriedalo množstvo iných populárnych hudobných skupín ako Tublatanka, Horkýže Slíže, Iné Kafe a mnohí iní. Najväčšími hviezdami však určite boli skupiny The Offspring a skupina Helloween.

Akých kapiel sa tu dočkáme v budúcnosti? No nechajme sa prekvapiť.

Country Fest Rozmarín

Toto pomerne nové podujatie sa postupne v Terchovej udomácňuje, čo odzrkadľuje aj každoročne vyšší divácky záujem. Počas dvoch dní tohto podujatia, ktoré sa koná v Amfiteátri nad Bôrami sa na pódiu vystriedajú najrôznejšie skupiny tohto hudobného žánru. Okrem iných sa na Rozmaríne už predstavili legendy ako Čechomor, Děda Mládek Illegal Band, Ploštín Punk, Žobráci či iní.

Po skončení hlavného programu nasleduje Country bál až do skorých ranných hodín.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším používaním súborov „cookie“. Zobraziť viac informácii.